16 Януари, 2026

Засилват контрола на движението в Гърция за Нова година

Засилват контрола на движението в Гърция за Нова година

Извънредни полицейски екипи по контрол на трафика са разположени по цялата пътна мрежа на Гърция през 20 километра,информира БНР. 

Денонощен е контролът за превишена скорост и употреба на алкохол. Налагат се високи глоби за непоставени предпазни колани. 

Често спират и коли за проверка на документите на пътниците, като част от акцията срещу трансфер на нелегални мигранти. 

Проверяват всички тирове по пристанищата. 

Днес се очаква нова вълна от ниски температури и сняг. На рискови участъци се изискват вериги. 

От съображение за сигурност проверяват колите, влизащи от България да не пренасят в туби бензин. 

Видимо засилен е трафикът от и към граничните пунктове с България. 

Хиляди гърци днес потеглиха вече към българските ски-курорти. 

Под засилена полицейска охрана са летища, пристанища и магазини. 

Сподели:

Коментари (0)

Испания счупи рекорд с 96,5 млн. туристи от чужбина за 2025 г.

Испания счупи рекорд с 96,5 млн. туристи от чужбина за 2025 г.

По думите на изпълнителния директор и временен председател на Световния съвет по пътувания и туризъм Глория Гевара, ако туризмът беше държава, той би бил третата по големина икономика в света

След дълго чакане откриват официално ски сезона на "Витошко лале"

След дълго чакане откриват официално ски сезона на "Витошко лале"

В ски зона Алеко вече работят писти Меча поляна, Учебна и Синя 5 (Помагалски), както и обслужващите ги съоръжения, посочва оператора "Витоша ски"

Лоши новини за любителите на зимни спортове

Лоши новини за любителите на зимни спортове

От Планинската спасителна служба (ПСС) алармират, че метеорологичните условия в планините не са добри - вали мокър сняг, има облаци и мъгли, духа силен вятър