21 Август, 2026

Илияна Йотова посрещна председателя на НС Рая Назарян на "Дондуков" 2

Снимка: БГНЕС

Назарян вече обяви, че няма да приеме поканата да бъде назначена за служебен премиер.

Президентът Илияна Йотова посрещна председателя на 51-ото Народно събрание Рая Назарян на "Дондуков" 2, предаде БГНЕС.

Йотова и Назарян ще проведат консултации във връзка със съставянето на служебен кабинет. 

Председателката на парламента вече обяви, че няма да приеме поканата да бъде назначена за служебен премиер.

Част от потенциалните кандидати за поста - омбудсманът Велислава Делчева и гуверньорът на БНБ Димитър Радев, също отказаха да приемат поста. 

Сред възможните варианти са също председателят на Сметната палата – Димитър Главчев и заместниците му – Маргарита Николова и Силвия Къдрева. Възможен избор за служебен премиер е и заместник-омбудсманът – Мария Филипова.

Според бившия председател на парламента Наталия Киселова, подуправителите на БНБ едва ли ще бъдат номинирани, тъй като при тях изборът би довел до оставка и предсрочно прекратяване на мандата.

Сподели:
Николай Нанков: Пътуващото “Шоу на Шишков” излиза от комедийния формат, влиза в клиничния

Николай Нанков: Пътуващото “Шоу на Шишков” излиза от комедийния формат, влиза в клиничния

При нов спад на Дунав е възможно ново намаляване на мощността на АЕЦ „Козлодуй“

При нов спад на Дунав е възможно ново намаляване на мощността на АЕЦ „Козлодуй“

Може да се стигне и до намаляване на мощността на VI блок

Издирват две непълнолетни момичета от монтанско село, изчезнали преди 2 дена

Издирват две непълнолетни момичета от монтанско село, изчезнали преди 2 дена

По съобщение на близките, за последно едната от сестрите е била облечена с шарена риза, а другата е носела изцяло черни дрехи

Коментари (0)