26 Април, 2025

Илков: Не е коректно да се използва МВР предизборно в кампанията

Илков: Не е коректно да се използва МВР предизборно в кампанията

Атанас Илков, снимка: БГНЕС

Проведени са 160 полицейски операции срещу купуването на гласове, има 60 досъдебни производства

Не е коректно да се използва МВР предизборно в кампанията. Това заяви пред журналисти преди заседанието на Министерския съвет служебният министър на вътрешните работи Атанас Илков.

„Това, което искам да ви кажа, е свързано отново с действията на Министерството на вътрешните работи (МВР) по отношение на престъпленията, които са свързани с купуването и продаването на гласове, най-вече с изкривяване на гражданския вот. Както знаете, от 27 септември стартира специализирана полицейска операция на територията на цялата страна, нейна основна задача е противодействие на купения вот и успоредно с това всички полицейски служители, които участват в тези специализирани полицейски операции, работят и по всички онези приоритети, които са изведени за МВР." - каза Илков.

По думите му в хода на тези действия служителите на МВР установяват и други престъпления и всички тези резултати биват отчитани ежедневно на страницата на пресцентъра на МВР. „Друг е въпросът кой как ги ползва тези данни", отбеляза той.

Вътрешният министър увери, че МВР ще продължи да работи със същите темпове, защото резултатите са налице. „Имаме 160 полицейски операции, които са към днешния ден, досъдебните са 60 вече. Така че когато резултатите говорят, т. е. нашите служители не бездействат и не пренебрегват нито едно обстоятелство по всеки един сигнал и обстоятелство, което е свръзано с купуване и продаване на гласове, не е коректно да се използва МВР предизборно в кампанията." - категоричен е той.

Илков коментира, че няма нещо, което да бъде изведено като феномен за тези избори. „Така че си върви всичко онова, което е било и при предходните", заключи вътрешният министър. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

"Освобождение" отново зове за протест утре: Стоп на хибридната война на Москва в националните медии

"Освобождение" отново зове за протест утре: Стоп на хибридната война на Москва в националните медии

Едва ли е случайно, че техни чести гости са изявени пропагандисти на РФ като Карбовски, Шивиков, Дачков и други

ПП: Икономическото мнозинство в СОС отстрани  абсолютно  скандално и безцеремонно инж. Стоян Братоев

ПП: Икономическото мнозинство в СОС отстрани абсолютно  скандално и безцеремонно инж. Стоян Братоев

"За да отклонят вниманието, те умишлено въвличат името на "Продължаваме Промяната" в ситуацията. Нека бъде ясно, че новоназначеният  от икономическото мнозинство в СОС директор на "Метрополитен" няма абсолютно никаква връзка с нашата партия ", твърдят от там

Калин Стоянов за Иван Демерджиев: Обвинението на СГП срещу г-н „Бях точен с парите“ е справедливо

Калин Стоянов за Иван Демерджиев: Обвинението на СГП срещу г-н „Бях точен с парите“ е справедливо

"Днес стана ясно, че по моя сигнал прокуратурата е събрала достатъчно доказателства за извършено престъпление"