Все повече го възприемат като политическа тежест, а тази динамика стана особено очевидна във вторник, когато консервативен съдия, когото Мъск активно подкрепяше, загуби изборите за Върховния съд на щата Уисконсин с 10 процентни пункта
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е съобщил на най-близкото си обкръжение, че Илон Мъск ще се оттегли от своята длъжност в Белия дом в следващите седмици. Това пише Politico, позовавайки се на трима вътрешни източници от администрацията на Тръмп.
Според тях Тръмп е доволен от работата на Мъск и неговата инициатива за създаването на Департамент по правителствена ефективност. Въпреки това, в последните дни те са осъзнали, че Мъск скоро ще трябва да се върне към бизнеса си и да заеме по-второстепенна роля.
"Напускането на Мъск идва на фона на разочарование сред някои вътрешни лица от администрацията на Тръмп и много външни съюзници. Те все повече го възприемат като политическа тежест, а тази динамика стана особено очевидна във вторник, когато консервативен съдия, когото Мъск активно подкрепяше, загуби изборите за Върховния съд на щата Уисконсин с 10 процентни пункта", пояснява изданието.
Още от Свят
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"
На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“
Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи
„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"