18 Април, 2026

Има българи на пострадал от тропическа буря остров в Тайланд

Има българи на пострадал от тропическа буря остров в Тайланд

Външно държи връзка с тях

Министерството на външните работи е в контакт с група български туристи, които се намират на тайландския остров Кох Самуи, но не са пострадали от тропическата буря Пабук, като има готовност в случай на нужда да им окаже съдействие. Към този момент предпочитаните за почивка места в Тайланд като Пукет, Кох Самуи и Краби не са силно засегнати от проливните дъждове и силни ветрове. Няма данни за паника сред туристите. Това съобщиха от Министерството на външните работи.

При нужда от съдействие българските граждани могат да се свържат с посолството на България в Ханой на тел. +844 3845 2908, с посолството в Джакарта на денонощния дежурен телефон +62 812 9600 0691, както и с дирекция "Ситуационен център" в МВнР: +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56 или на имейл: [email protected].
Сподели:

Коментари (0)

Как да направим сайта "Обади се на София" по-полезен, пита общината

Как да направим сайта "Обади се на София" по-полезен, пита общината

Call Sofia ("Обади се на София") е официалната платформа на Столична община за подаване на сигнали от граждани по проблеми в градската среда, включително инфраструктура, чистота, транспорт и обществени услуги

Започна ремонтът на улица „Цар Самуил“ в село Градежница

Започна ремонтът на улица „Цар Самуил“ в село Градежница

Целта на проекта е осигуряване на условия за безопасност на движението и комфорт на пътуващите

Изложба "София - град на реките" или как да се превърнат речните брегове в паркове

Изложба "София - град на реките" или как да се превърнат речните брегове в паркове

Визиите за преобразяването на речните брегове са съобразени със съвременните подходи за възстановяването им. Трябва да си даваме сметка, че София има мрежа от реки, посочи министър на околната среда и водите Юлиян Попов