Цветанка Андреева, политолог
Искам да съм дясна, но всеки сблъсък с образите на едрия български бизнес ме отвращава и настройва реакционно.
Как пък всичките са толкова нагли и лишени от благородството на богатия и успял човек?!
Последният след Божков, който поразява с публичните си обяснения е Бобоков. Очевидно иска да бъде и изглежда, като истински тежък бизнесмен, но тезите му за досега с държавата са скандални.
Има държавните чиновници за свои слуги или най-много за кумци, които трябва да му вършат справките, поръчките и да иу обслужват интересите. Няма служби, няма съд, няма министерства – всичко е „адаш“.
Как пък
лобира само за руско ченге,
което е опасно за националната сигурност, за либиец с криминално минало или за концесия в териториите на кървавите диаманти?!
Бизнесът не е нормално да назначава и да лобира за посланици. Може да има интерес от лява или дясна администрация, но няма дори консултативна роля в дипломацията на една държава.
Не е нормално да ходатайства за избора на магистрати. Изобщо не е нормално да има достъп и
да влияе на кариерното развитие на прокурори и съдии
И не е вярно, че лобизмът е нещо добро. Той е типичен за САЩ, но там е хванат и канализиран чрез ясни и строги закони.
Нищо дясно няма в подобно поведение. То се нарича не бизнес, а корупционни сделки.
Фактор
Искам да съм дясна, но всеки сблъсък с образите на едрия български бизнес ме отвращава и настройва реакционно.
Как пък всичките са толкова нагли и лишени от благородството на богатия и успял човек?!
Последният след Божков, който поразява с публичните си обяснения е Бобоков. Очевидно иска да бъде и изглежда, като истински тежък бизнесмен, но тезите му за досега с държавата са скандални.
Има държавните чиновници за свои слуги или най-много за кумци, които трябва да му вършат справките, поръчките и да иу обслужват интересите. Няма служби, няма съд, няма министерства – всичко е „адаш“.
Как пък
лобира само за руско ченге,
което е опасно за националната сигурност, за либиец с криминално минало или за концесия в териториите на кървавите диаманти?!
Бизнесът не е нормално да назначава и да лобира за посланици. Може да има интерес от лява или дясна администрация, но няма дори консултативна роля в дипломацията на една държава.
Не е нормално да ходатайства за избора на магистрати. Изобщо не е нормално да има достъп и
да влияе на кариерното развитие на прокурори и съдии
И не е вярно, че лобизмът е нещо добро. Той е типичен за САЩ, но там е хванат и канализиран чрез ясни и строги закони.
Нищо дясно няма в подобно поведение. То се нарича не бизнес, а корупционни сделки.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка