5 Февруари, 2026

Инцидент с медицинския хеликоптер, наложи се принудително кацане

Инцидент с медицинския хеликоптер, наложи се принудително кацане

Снимка: архив - БГНЕС

Екипажът е установил индикация за ниско налягане на маслото в единия от двигателите 

Инцидент с медицинския хеликоптер доведе до принудително кацане при опит за спасителна мисия. Става дума за пострадал човек в района на Самоков, на къмпинг „Бъндерица“ .

След 15-минутен полет към мястото екипажът на медицинския хеликоптер е установил индикация за ниско налягане на маслото в единия от двигателите. 

Взето е решение за принудително кацане на площадка, избрана от въздуха, а мисията е прекратена. При извънредната ситуация няма последствия за екипажа, медицинския екип и хеликоптера. 

След извършен преглед на хеликоптера, при който не са установени загуба на масло и видими външни отклонения от нормалното състояние, екипажът е стартирал двигателите на земя. По време на пробите всичко е било в норма, затова хеликоптерът се е върнал в базата си на летище София. 

Работи се по установяване на причините за ситуацията.

Пациентът, който е имал нужда от помощ, към момента е в болницата в Разлог, където се извършва медицинска оценка на неговото състояние. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент