29 Април, 2026

Инджова към Борисов: Щом мафиотите са на улица, ела да се срещнеш с нас

Инджова към Борисов: Щом мафиотите са на улица, ела да се срещнеш с нас

Ренета Инджова

Докато Борисов е на власт най-важното е живот без Борисов, каза още бившият служебен премиер

Днешният ден на национален протест трябва да приключи с оставката на премиера Бойко Борисов. Това заяви пред БГНЕС Ренета Инджова, първият служебен премиер (1994-1995). Тя активно участва в протестите и дори нахъсва гражданите да продължат да настояват за оставките на премиера и главния прокурор.

„Борисов трябва да подаде оставка. Откакто вчера той заяви, че мафиотите, хазартаджиите са на улицата врече е да дойде да се срещне с нас, защото той обича да се среща именно с такива хора“, каза Инджова.

Тя повече не призовава институциите на Европейския съюз да вземат отношение, „защото всеки, който вземе отношение към него означава, че иска да се спасява от кликата, която Борисов води“

„Ние сами ще трябва да се освободим от Борисов без ЕС. Важното е, че всички медии по света показаха лицето на този човек“, подчерта първият български служебен премиер и отново повтори: „Щом мафиотите са на улицата да дойде и да се срещне с тях. Той много обича да си общува с тях“.

Ренета Инджова отказа да коментари идеята, предложена от ДПС миналата седмица за съставянето на експертен кабинет.

„Няма да се произнасям по последващите действия, защото докато Борисов е на власт най-важното е живот без Борисов“, категорична е Инджова.
Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Ако и утре Радев не каже как ще демонтира модела, значи е подменена задачата

Ивайло Мирчев: Ако и утре Радев не каже как ще демонтира модела, значи е подменена задачата

Рамката, в която думата „демонтаж“ има смисъл: разглобяване на мрежата от институционални, медийни и икономически зависимости, а не просто смяна на властта

Татяна Буруджиева: Няма шанс ПБ да отстъпи за своите министри дори под натиск на ПП-ДБ

Татяна Буруджиева: Няма шанс ПБ да отстъпи за своите министри дори под натиск на ПП-ДБ

Политологът изрази съмнение, че потенциалните партньори могат да повлияят кардинално върху кадровите решения на първата политическа сила

Юлиан Попов спря плана за Витоша и обяви създаване на нов

Юлиан Попов спря плана за Витоша и обяви създаване на нов

"Новият план ще се възложи от МОСВ, ще се основава на широки консултации със заинтересованите страни, нови данни извлечени от пълно заснемане на региона с последни технологии и детайлен анализ на данните."