6 Декември, 2025

Инспектори намериха 1900 нередности при настаняване на източноевропейски работници в Германия

Инспектори намериха 1900 нередности при настаняване на източноевропейски работници в Германия

кланица на "Тьонис"

Инспекция на условията на настаняване на предимно източноевропейските работници, засегнати от епидемията от коронавирус в голяма германска кланица миналия месец, е установила почти 1900 нередности, сочи доклад, цитиран от ДПА.

Докладът бе представен пред парламента на провинция Северен Рейн-Вестфалия от здравния министър Карл-Йозеф Лауман. Установени са препълване на жилищата, мухъл, рискове от падане, течащи покриви, "катастрофални санитарни възли", нарушения в изискванията за противопожарна безопасност и липса на дезинфектанти.
Близо 650 сгради, където живеят над 5300 души, са били инспектирани в края на май, преди установяването на епидемията.

Четири апартамента е трябвало да бъдат евакуирани заради сериозни структурни дефекти и здравни рискове, се посочва в доклада.

Три седмици след затварянето, наложено заради коронавируса, голямата кланица на "Тьонис" в Северен Рейн-Вестфалия получи разрешение постепенно да възобнови дейността си, съобщиха местните власти вчера.

Разрешителното позволява на административното звено на кланицата, където работят 400 души, да заработи отново.

"Тьонис" привлече вниманието на медиите с голямото огнище на коронавирус, като положителен резултат за болестта дадоха над 1500 от работниците на компанията - повечето идващи от източноевропейски страни като Полша, България и Румъния.

Сподели:

Коментари (0)

Кая Калас: САЩ остават най-големия съюзник на ЕС

Кая Калас: САЩ остават най-големия съюзник на ЕС

„Европа подценява силата си. По отношение на Русия, например, трябва да имаме повече доверие в себе си.“

Драги Каров: Мицкоски работи за „Сръбски свят“, ментално е сърбоман

Драги Каров: Мицкоски работи за „Сръбски свят“, ментално е сърбоман

По думите му сърбите са „най-геноцидният народ на Балканите“ и то не само спрямо българите, но и спрямо Косово и Босна. 

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

Италия купува ракети въздух-земя с удължен обсег, Дания - интегрирана система за бойно командване.