12 Април, 2026

Институтът "Ройтерс": БНР получава най-голямо обществено доверие сред медиите

Институтът "Ройтерс": БНР получава най-голямо обществено доверие сред медиите

Българското национално радио отново е медията, в която гражданите на България имат най-голямо доверие, сочи годишният доклад за 2021 г. на Института за изследване на журналистиката „Ройтерс“ към университета в Оксфорд (Digital News Report), съобщава БНР.

Най-голям дял от българите - 72%, се доверяват на новините на БНР, се отбелязва в проучването. В класацията по доверие следват националните телевизии – БНТ (70%), бТВ (67%) и Нова тв (67%).

В секция Топ брандове (телевизия, радио, печатни медии) за достигане до публиката БНР се нарежда на 6-о място след Нова, бТВ и БНТ, в. „24 часа“ и тв „България он еър“.

В тази категория се посочва, че Националното радио достига до 11% от българите поне 3 пъти седмично и до 18% седмично.

В секция Топ брандове (онлайн) сайтът на БНР достига до 8 на сто поне 3 пъти седмично и до 13% седмично.

За мнозинството българи (86%) основните източници на новини са онлайн, включително социалните медии.
Сподели:

Коментари (0)

Интензивен трафик към Гърция предизвика задръствания в Кресненското дефиле

Интензивен трафик към Гърция предизвика задръствания в Кресненското дефиле

Силно забавено остава движението на превозни средства между Кресна и Симитли

Светкавица удари самолет "Боинг" над Варна

Светкавица удари самолет "Боинг" над Варна

Самолетът е попаднал в зона с гръмотевична активност, малко след излитане, няма пострадали

Община Тетевен закупи нов автомобил за нуждите на Домашния социален патронаж

Община Тетевен закупи нов автомобил за нуждите на Домашния социален патронаж

Новият автомобил ще улесни доставката на топла храна и ще подобри мобилността на служителите, като им позволи да достигат по-бързо и сигурно до обслужваните населени места в общината