26 Юни, 2026

Инструкторът на загиналия младеж, катастрофирал край Бургас: При тази скорост е бил обречен

Снимка: бТВ

Според данни от разследването, километражът на автомобила е блокирал на 180 км/ч, което е доста над разрешената скорост за участъка

Министърът на транспорта Гроздан Караджов разпореди да бъде проверено изцяло обучението и изпита на 18-годишния водач, причинил инцидента на следния ден, след като е взел шофьорската си книжка

Резултатите от проверката ще бъдат публично оповестени, заяви Караджов.

„Аз съм му предавал часовете, всичко мина нормално. Учудвам се как се е подвел. Като видите само мястото на катастрофата, е бил минимум със 180-200 км/ч. Аз с моя стаж също не бих се справил. Имаме и нощно шофиране“, каза пред бТВ инструкторът на 18-годишния водач Николай Киряков.

Инцидентът, при който загинаха още две момчета, стана на прав участък и поради несъобразена скорост.

Според данни от разследването, километражът на автомобила е блокирал на 180 км/ч, което е доста над разрешената скорост за участъка.

„Ще проверяваме как е преминал изпитът по теория и практика. Изпитът по теория е взет от първия път, на 23 септември е взет и изпитът по шофиране. Ще проверим как е протекло обучението и ще дадем информация. От 12 юли е въведена дигитализация. Километражът е блокирал на 180, което е над скоростните ограничения“, каза Слав Монов, изпълнителен директор на ИА „Автомобилна администрация“.

Сподели:
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"

Мирчев:  Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци

Коментари (0)