5 Февруари, 2026

Интензивно строителство в участъка Крива паланка – Деве баир

Интензивно строителство в участъка Крива паланка – Деве баир

Премиерът Зоран Заев и министърът на транспорта Благой Бочварски направиха днес оглед на строителните дейности

Реконструкцията и разширяването с трета лента по трасето Крива паланка – Деве баир до границата с България се развива с ускорени темпове. Премиерът Зоран Заев и министърът на транспорта Благой Бочварски направиха днес оглед на строителните дейности, съобщи МИА.

Участъкът е част от Коридор № 8 и е най-често използваната за товарни превози към и от България. Той е от значение за регионалната свързаност и граничното сътрудничество между общините в този район.

Заради регионалната свързаност и сътрудничеството като един от най-важните аспекти на интеграцията в ЕС, модернизацията на Коридор № 8 е от голямо икономическо значение за страната и за стратегическите ѝ цели.

„Реконструира се целият Коридор № 8, пътните участъци се обновяват и до една-две години гражданите ще имат напълно обновена модерна пътна мрежа, която да свърза нашата страна със съседна България и с Албания и ще осигурим излаз на две пристанища: Бургас на Черно море и Дуръс на Адриатическо. Това ще има положителен ефект върху свързаността на гражданите на трите държави, както и за напредъка в търговските и икономическите връзки между компаниите”, подчерта Зоран Заев.

Той подчерта, че част от този процес е и доизграждането на железопътната връзка по трасето на Коридор № 8.

Очаква се до 2022 г. Северна Македония да има изцяло нова пътна връзка с България, която да подобри комуникацията между двете държави. 
Сподели:

Коментари (0)

ВСУ удариха стратегическия полигон Капустин Яр

ВСУ удариха стратегическия полигон Капустин Яр

Смята се, че Русия изстрелва ракетата със среден радиус на действие „Орешник“ оттам, за да атакува граждански и военни цели в Украйна. Такава ракета бе изстреляна в района на Лвов

Зеленски: Свикнал съм със заплахите за живота ми, Путин се страхува само от Тръмп

Зеленски: Свикнал съм със заплахите за живота ми, Путин се страхува само от Тръмп

"Русия вече се е опитвала да ме елиминира няколко пъти. Вече не чувствам страха, който беше в началото на войната. Свикнал съм с него - това е част от живота ми.“

Наводнения в Южна Испания, река отнесе жена, спасила куче от водите

Наводнения в Южна Испания, река отнесе жена, спасила куче от водите

Затруднено е движението по повече от 150 пътни отсечки заради наводнени участъци. В операцията по издирването на жената, изчезнала снощи, са включени служители на Гражданската гвардия, планински спасители и водолази.