19 Декември, 2025

Интерпол задържа 20 души в Европа и Америка по материали за сексуално насилие над деца

Интерпол задържа 20 души в Европа и Америка по материали за сексуално насилие над деца

Снимка: архив

Трансграничната операция е ръководена от испанската полиция. Тя обхваща 12 държави и е започнала в края на 2024 година.

Международната организация на криминалната полиция Интерпол съобщи, че 20 души са били арестувани в Европа, Централна и Южна Америка след трансгранична операция в 12 държави във връзка с материали за сексуален тормоз над деца, съобщи Асошиейтед прес. 

Операцията, ръководена от испанската полиция, е започнала в края на 2024 година, след като полицаи открили онлайн групови чатове, в които се изпращат снимки, показващи секусален тормоз над деца, предаде бТВ.

Испанските власти арестуваха седем заподозрени, включително работник в сферата на здравеопазването и учител, заяви Интерпол.

Останалите 13 души са арестувани в България, САЩ, Бразилия, Аржентина, Португалия и Италия, допълни испанската полиция, без повече подробности за националността на задържаните.

Предполага се, че здравният работник е плащал на непълнолетни лица в Източна Европа за нецензурни снимки, а на учителя е повдигнато обвинение за притежаване и разпространяване на материали със сексуален тормоз над деца в множество онлайн платформи.

Властите в Латинска Америка са извършили арести над 10 заподозрени в 7 държави, включително трима от Ел Салвадор и учител от Панама. Останалите заподозрени са арестувани в други части на Европа и САЩ.

До момента са идентифицирани други 68 заподозрени и разследванията продължават, заяви Интерпол.

Сподели:

Коментари (0)

Проф. д-р Илин Савов, д.н.: Децата в дигитална среда – тиха, но реална заплаха за националната сигурност на България

Проф. д-р Илин Савов, д.н.: Децата в дигитална среда – тиха, но реална заплаха за националната сигурност на България

Ако искаме силна държава утре, трябва да защитим децата си днес – с експертиза, воля и действия, казва експертът

Сагата се заплита: СГС отмени избора на Весела Лечева  за шеф на БОК

Сагата се заплита: СГС отмени избора на Весела Лечева за шеф на БОК

Тази патова ситуация в централата се разиграва по-малко от два месеца преди старта на Зимните олимпийски игри в Милано/Кортина.

Нов вид фишинг: Разбиха престъпна група - източвала банкови данни чрез QR кодове

Нов вид фишинг: Разбиха престъпна група - източвала банкови данни чрез QR кодове

Към момента под наказателна отговорност са подведени трима мъже, които днес Окръжният съд във Варна е задържал под стража по искане на прокуратурата.