Президентът на САЩ Доналд Тръмп призова Иран да сложи край на конфликта, след като нанесе изненадващи удари срещу ключов подземен обект за обогатяване на уран във Фордо, както и срещу ядрените съоръжения в Исфахан и Натанз
Иранският външен министър Абас Арагчи пристигна в Москва за преговори след атаката на САЩ срещу ключови ядрени съоръжения в Иран, предаде иранската информационна агенция ИРНА.
„Абас Арагчи пристигна в Москва, за да проведе консултации с (руския) президент (Владимир Путин – бел.ред.) и други висши служители на Русия относно регионалните и международните събития след военната агресия на САЩ и ционисткия режим срещу Иран“, съобщава агенцията.
Междувременно Иран отправи заплаха срещу базите на САЩ в Близкия изток след масираните въздушни удари, които според Вашингтон са унищожили ядрената програма на Техеран, предаде АФП.
Али Акбар Велаяти, съветник на иранския върховен лидер аятолах Али Хаменей, заяви, че бази, използвани от американските сили, може да бъдат атакувани като ответна мярка.
„Всяка страна в региона или другаде, която се използва от американските сили за нанасяне на удари по Иран, ще се смята за легитимна цел за нашите въоръжени сили“, заяви Велаяти.
„Америка нападна сърцето на ислямския свят и трябва да очаква непоправими последици“, добави той.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп призова Иран да сложи край на конфликта, след като нанесе изненадващи удари срещу ключов подземен обект за обогатяване на уран във Фордо, както и срещу ядрените съоръжения в Исфахан и Натанз. /БГНЕС
Още от Свят
Трагедия във Франция: Пътнически самолет катастрофира, 11 са загинали
В самолета са пътували група парашутисти
Кошмарът на Венецуела: опустошителни земетресения, последици, мерки на властта
Дублетът на 24 юни т.г. се осъществява в междуплочовия регион наблизо до разломната система Сан Себастиан. Нейната последна земетръсна активация е също твърде отдавна през 1900 година
Началото на края за Бъкингам? Британците масово обръщат гръб на Короната
Докато бизнесът и по-възрастното население все още виждат в монархията марка, която носи милиарди от туризъм, новото поколение британци я възприема като остарял, твърде скъп анахронизъм, плащан от джоба на данъкоплатеца