Иранският външен министър Абас Арагчи ги обясни с това, че Техеран е действал „в рамките на самоотбрана“ след американските удари срещу негови ядрени обекти
Иранският външен министър Абас Арагчи заяви пред катарския си колега, че иранските ракетни удари по американска база близо до Доха не са „акт срещу“ Катар
Той ги обясни с това, че Техеран е действал „в рамките на самоотбрана“, предаде Агенция франс прес.
Арагчи каза по телефона на шейх Мохамед бен Абдулрахман Ал-Тани, цитиран и от EPA/BGNES, че атаката срещу американската база в Ал-Удейд „е била проведена в рамките на самоотбраната на Иран“ след американските удари срещу негови ядрени обекти.
Това "в никакъв случай не трябва да се тълкува като акт срещу братското и приятелско правителство на Катар“, се заявява в съобщение на министерството му, няколко часа след извикването на иранския посланик в Доха.
Още от Свят
Нов пакет от британски санкции срещу Русия: Банки, кораби от сенчестия флот и компании, обслужващи окупатора
„Борбата на Украйна е и наша борба - онези, които застрашават свободата и демокрацията на Украйна, представляват заплаха и за сигурността на Великобритания"
Хакан Фидан: Турция и Сирия имат обща история, обща култура и общо бъдеще
"Тази ситуация ни дава надежда за бъдещето на целия ни регион“, каза той по време на съвместната пресконференция с Аш Шибани, който в момента е на работно посещение в Турция.
Нови войници от Северна Корея за Русия: експерт посочи къде може да ги хвърли в бой
„Като един от вариантите те могат да се превърнат в острието на копието, което да настъпи към Черниговска област", смята той