30 Януари, 2026

Иран осъди „неуважителните и неприемливи“ коментари на Тръмп за Хаменей

Иран осъди „неуважителните и неприемливи“ коментари на Тръмп за Хаменей

Абас Арагчи, снимка: архив

„Ако президентът Тръмп наистина желае да постигне споразумение, той трябва да се откаже от неуважителния и неприемлив тон към върховния лидер на Иран, великия аятолах Хаменей"

Иранският външен министър Абас Арагчи осъди „неуважителните и неприемливи“ коментари на американския президент Доналд Тръмп, предаде агенция АФП.

По-рано Тръмп заяви, че е спасил върховния лидер на Иран Али Хаменей от „грозна и позорна смърт“, но той е проявил неблагодарност. 

„Ако президентът Тръмп наистина желае да постигне споразумение, той трябва да се откаже от неуважителния и неприемлив тон към върховния лидер на Иран, великия аятолах Хаменей, и да спре да наранява милионите му искрени поддръжници“, написа Арагчи в профила си в X. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Каня Путин в Киев, ако се осмели

Зеленски: Каня Путин в Киев, ако се осмели

„Безусловно е невъзможно аз да се срещам с Путин в Москва. Това е същото като да се срещаш с Путин в Киев", каза украинският президент

ДБ: Нотариусите излъгаха  всички български граждани

ДБ: Нотариусите излъгаха всички български граждани

Депутати от ПП-ДБ оспорват ролята на нотариусите при сделките с коли. Предлагат електронно прехвърляне на МПС и отпадане на излишната бюрокрация. Вижте подробности.

Преди обяд директорът на ЮНЕСКО ще обяви Мария Габриел за свой заместник

Преди обяд директорът на ЮНЕСКО ще обяви Мария Габриел за свой заместник

Мандатът ѝ ще започне през месец март тази година. Тя е номинирана за поста от българското правителство.