„Преките преговори биха били безсмислени със страна, която постоянно заплашва да прибегне до сила"
Иранският външен министър Абас Арагчи заяви, че преките преговори със Съединените щати биха били „безсмислени“.
Той за пореден път коментира темата, след като американският президент Доналд Тръмп посочи, че би предпочел директни преговори с Ислямската република, предаде АФП.
„Преките преговори биха били безсмислени със страна, която постоянно заплашва да прибегне до сила в нарушение на Устава на ООН и която изразява противоречиви позиции от различни свои служители.“ - каза още Арагчи. /БГНЕС
Още от Свят
Кубилюс: ЕС трябва да интегрира Украйна в свой бъдещ отбранителен съюз
"По-късно през тази година ще представим предложение за промяната на законодателството за обществените поръчки в областта на отбраната, наред с други пазарни правила"
Тръмп отсече: Поставяме размразените ирански активи под контрола на САЩ
Средствата ще могат да се използват единствено за закупуване на храни и медицински продукти от Съединените щати, включително царевица, пшеница и соя от американски фермери
Ултиматумът на Зеленски към Лукашенко: Може ли Украйна да атакува Беларус заради руско военно оборудване?
„Именно благодарение на това оборудване бяха нанесени удари по Житомирска, Ровенска и Волинска област, по нашата енергетика, по нашите железопътни линии, по градовете и селата“