12 Март, 2026

Иран разби шпионска мрежа, арестува неколцина

Иран разби шпионска мрежа, арестува неколцина

Операцията е осъществена в партньорство с чужди съюзници

Иранските власти са разбили нова шпионска мрежа, свързана с Централното разузнавателно управление (ЦРУ) на САЩ, предава AFP, като уточнява, че в операцията са извършени „няколко“ ареста. 

„Следвайки улики в американските разузнавателни служби, наскоро открихме агенти, които американците са наели за нова мрежа", съобщи държавната информационна агенция IRNA, цитирайки служител от Министерството на разузнаването в Техеран. 

Някои от членовете на мрежата на ЦРУ били задържани и предадени на правосъдието, а за други трябвали допълнителни разследвания. 

Описвайки мащабен удар по американското разузнаване, ИРНА съобщи, че Техеран е осъществил операцията с „чуждестранни съюзници“, без да уточнява кои са те. 

Не е ясно и колко са задържаните и дали са действали само в Иран. 

Източници:"Фокус", БНР
Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Тръмп трябва да натиска Москва, а не Киев

Зеленски: Тръмп трябва да натиска Москва, а не Киев

По думите на президента, Украйна е била предупредена миналата година, че помощта ще бъде отрязана, ако не се откаже от намерението си да върне цялата си територия.

ФБР: Ирански дронове може да ударят по крайбрежието на САЩ

ФБР: Ирански дронове може да ударят по крайбрежието на САЩ

Бюрото не е успяло да установи времето на удара и потенциалните цели. Самото предупреждение, както пише ABC News, е изпратено непосредствено след началото на военната операция на САЩ срещу Иран в края на февруари

Тръмп: Войната с Иран ще приключи скоро

Тръмп: Войната с Иран ще приключи скоро

По думите му конфликтът може да приключи „когато той реши“. Президентът повтори твърдението си, че иранските военноморски и военновъздушни сили, както и системите за противовъздушна отбрана са практически унищожени