28 Април, 2026

Иран: Следващата американска администрация ще ни се „предаде“

Иран: Следващата американска администрация ще ни се „предаде“

Хасан Рухани

Господинът в Белия дом водеше икономическа война, която нанесе вреда на Иран, каза Рухани

Режимът на Иран смята, че следващата администрация на САЩ ще им се "предаде" и ще се върне към иранската сделка , според иранския президент Хасан Рухани.

В реч в четвъртък за успехите на Ислямската република в подобряването на нейната водна инфраструктура, той се захвана със САЩ, съобщи в. „Джерусалем пост“.

„Господинът в Белия дом безмилостно увеличи санкциите“, каза Рухани, имайки предвид американския президент Доналд Тръмп. Това беше „икономическа война“, която нанесе вреда на Иран по време на кризата с COVID-19, каза той.

„Те [САЩ] не се придържаха към никакви принципи: нито принципи на правата на човека, нито международното право“, каза Рухани. „В същото време съм уверен, че иранската нация в крайна сметка ще спечели. Няма значение какъв е резултатът от изборите в САЩ тази вечер или утре и чия власт е в нечии ръце. Няма съмнение, че бъдещата администрация на САЩ ще отстъпи волята на иранския народ. "

"Те нямат друг избор, освен да се предадат на закона, реда и натиска на общественото мнение и на търпението и съпротивата на тази велика нация", каза той.

Рухани похвали Иран за непоколебимост пред пандемията, като заяви, че страната му може да издържи на всякакви трудности.

Иранската валута, под натиск заради американските санкции, изглежда се засилва с надеждата, че кандидатът за президент на Демократическата партия Джо Байдън ще спечели. Екипът на Байдън намекна, че може да се върне към сделката за Иран от 2015 г. или поне да обърне част от „максималния натиск“ на Тръмп върху Техеран.

Сподели:

Коментари (0)

Кадрови колапс в Русия: армията и заводите се „бият“ за последните работници

Кадрови колапс в Русия: армията и заводите се „бият“ за последните работници

По-рано разследващи и украинските специални служби съобщаваха за вербуване на чужденци – по-специално жени от Африка, Азия и Латинска Америка

Иран и САЩ пуснаха суперяхта на руски милиардер през Ормузкия проток - била е в Дубай

Иран и САЩ пуснаха суперяхта на руски милиардер през Ормузкия проток - била е в Дубай

Мордашов, който има тесни връзки с Путин, е регистрирал яхтата на фирма, собственост на съпругата му

Тръмп прошепнал на крал Чарлз: Путин иска война, ще унищожи населението!

Тръмп прошепнал на крал Чарлз: Путин иска война, ще унищожи населението!

По думите ѝ, след поздрава президентът на САЩ споменал покушението срещу живота му, което е станало по време на тържествена вечеря с журналисти в Белия дом