23 Декември, 2025

Ириней Константинов и Бина Харалампиева стават почетни граждани на София

Ириней Константинов и Бина Харалампиева стават почетни граждани на София

Актьорът Ириней Константинов

Обсъжда се и да бъде поставена паметна плоча на поета Константин Павлов на бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“ № 53.

Актьорът Ириней Константинов и режисьорката Бина Харалампиева стават почетни граждани на София. Присъждането на най-високото отличие на Столичната община на двамата ще бъде гласувано на заседание на Столичния общински съвет.
 
Поводът за отличието е, че през тази година и двамата имат 70-годишен юбилей. Бина Харалампиева има над 100 театрални постановки. Тя е и дългогодишен директор на Малък градски театър “Зад канала”.
 
Сред точките в дневния ред на местния парламент е още предложението да бъде поставена паметна плоча на поета Константин Павлов на дома, в който е живял в София, на бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“ № 53.
 
Съветниците обсъцдат и Годишния план на Програмата за ремонт на спортна инфраструктура. 520 хиляди лева са планирани тази година за обновяване на училищни физкултурни салона, общински площадки и фитнеси на открито в София.
Сподели:

Коментари (0)

Коледен концерт на българския хор "Булгапея" в театър "La Monnaie" в Брюксел

Коледен концерт на българския хор "Булгапея" в театър "La Monnaie" в Брюксел

"Направихме много хубав концерт в Кметството на Брюксел. Тогава се влюбих в българските гласове, защото те са много дълбоки", сподели световноизвестният белгийски пианист и композитор Даниел Верстапен, който си партнираше с българските изпълнителки

Вълшебна коледна работилница за деца и родители отварят в природонаучния музей в Пловдив

Вълшебна коледна работилница за деца и родители отварят в природонаучния музей в Пловдив

Малките творци ще се превърнат в помощници на Дядо Коледа, като декорират еленски рогца или стъклени камбанки – празнични сувенири, които ще отнесат у дома

Културен преврат: Тръмп превзе Центъра за изкуства "Кенеди" и добави името си към него

Културен преврат: Тръмп превзе Центъра за изкуства "Кенеди" и добави името си към него

След масови чистки и самоназначение за председател, Доналд Тръмп сложи името си до това на Джон Кенеди, докато продажбите на билети се сринаха наполовина