24 Юни, 2026

Ирландските власти освободиха кораба "Верила"

Ирландските власти освободиха кораба "Верила"
кадър: Нова ТВ

Корабът “Верила”, задържан в Ирландия заради наркотици на борда, е освободен. Това съобщиха от Параходство БМФ, които са собственик на плавателния съд. След като властите в Ирландия разрешиха отплаването му, той ще напусне пристанище Фойнс по-късно днес. Припомняме, че “Верила” беше задържан на 19 декември, а на борда бяха намерени около 300 килограма кокаин.

Екипажът – 17 българи и един украинец, бяха задържани за разпит. Ирландските власти оставиха в ареста само двама души – вторият механик Камен Петков, на 35 години, и рулевият Никола Пенчев, на 32 години. Те са с повдигнати обвинения за трафик на наркотици, първото заседание беше на 9 януари, властите в Ирландия не дадоха подробности за него. В първите дни на януари останалите моряци от екипажа се завърнаха в България.

Корабът ще отплава днес с новия екипаж, който ги замени. В писмо на изпълнителния директор на БМФ капитан Александър Калчев благодари на ирландските разследващите органи за бързите и резултатни действия по установяване на виновните лица. От Параходството заявяват, че продължат да съдействат на разследването, за да може извършителите да бъдат наказани с цялата строгост на закона. Фирмата ще предприеме и паралелни съдебни действия срещу всички, за които се установи и докаже съпричастност към това тежко престъпление, се казва още в изявлението.
Сподели:
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов

Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов

С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава

Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?

Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?

Дългът расте експлозивно, а няма нито една сериозна структурна мярка за растеж на икономиката

Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП

Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП

"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия

Коментари (0)