14 Май, 2026

Искат постоянен арест за шофьора, убил балетиста във Варна

Искат постоянен арест за шофьора, убил балетиста във Варна

Радослав Лазаров

Бягството от мястото на инцидента е по-тежко наказуемо от самата катастрофа, заяви говорителят на Окръжна прокуратура - Варна

Прокуратурата ще поиска постоянен арест за шофьора, който блъсна и уби велосипедист във Варна. Говорителят на Окръжната прокуратура коментира пред Нова тв, че засега задържаният се възползва от правото си да не дава обяснения пред разследващите.

,,Ще съберем всички доказателства по случая. Най-тежкото наказание, което го грози, е затвор между 3 и 15 години’’, каза Лазаров и добави, че поради обстоятелството, че е избягал от местопроизшествието, допълнително се усложнява положението му.

Зам.-окръжният прокурор потвърди информацията, че в колата е имало негов спътник. ,,Да, имало е спътник в колата с него, като той също дава показания. Но той не е обвиняем, той е свидетел’’, посочи Радослав Лазаров.

Все още се очакват резултатите от пробите за наркотици.

Лазаров обясни, че бягството от мястото на инцидента е по-тежко наказуемо от самата катастрофа. Освен това е престъпление и фактът, че шофьорът не е оказал помощ на пострадалия.

Стотици хора – над 500 членове на колоездачни клубове и колеги на Мартин Чикалов, се събраха на протестно шествие, което стигна пред сградата на Областната администрация във Варна. Те са набелязали над 100 спешни мерки, за които ще настояват пред местната власт да бъдат изпълнени. Целта е да се урегулира движението на велосипеди в града. В черната статистика вече влизат трима колоездачи, загинали от началото на годината в морския град. Хората се заканиха да поставят пред общината онзи куп от камъни, който бяха поставили след самозапалването на Пламен Горанов.

Шофьорът, блъснал Мартин,  е 25-годишен, неправоспособен, с два акта за установяване на административно нарушение, свързани с управление на МПС – без съответна правоспособност. Наказанието, което го грози, ако бъде доказано престъплението му, е лишаване от свобода от 3 до 15 години”, обясни старши комисар Даниел Пашов от Областната дирекция на полицията във Варна.  
Сподели:

Коментари (0)

EVN партнира на WWF да възстанови крайречни гори - пазители срещу наводненията

EVN партнира на WWF да възстанови крайречни гори - пазители срещу наводненията

Служители на компанията заедно с природозащитниците полагат грижи за нови насаждения от полезни дървета по речните брегове, чистят ги и поставят къщички за гнездене на застрашените от изчезване синявици

Среща-разговор с проф. д-р Пламен Митев за Априлското въстание се състоя в Тетевен

Среща-разговор с проф. д-р Пламен Митев за Априлското въстание се състоя в Тетевен

Поводът е 150 години на едно от емблематичните събития във възрожденската ни история

Ивайло Кукурин: „Младост“ ще бъде най-желаният район в София

Ивайло Кукурин: „Младост“ ще бъде най-желаният район в София

Той смята, че атаките срещу него целят да спрат развитието на „Младост“ и да отклонят вниманието от проблемите в ПП и "Спаси София", които упражняват натиск върху него