25 Февруари, 2026

"Ислямска държава" разпространи запис от терористичния акт в Москва

"Ислямска държава" разпространи запис от терористичния акт в Москва

Все още няма коментар от страна на руските власти

Терористичната групировка "Ислямска държава" публикува запис на терористичната атака в концертната зала "Крокус Сити Хол" в Москва, предаде БГНЕС.

Кадрите, заснети от терористите, се разпространяват в Х и в руската мрежа Telegram. Първоизточник е информационният канал "Ал-Амак".

Все още няма коментар от страна на руските власти.

Джихадистката групировка по-рано обяви, че четирима нейни бойци са извършили жестокото нападение, което отне живота на най-малко 133 души.

Спасителите все още претърсват отломките. Сградата изгоря, а покривът се срути, което затруднява идентифицирането на десетките жертви.

„Атаката беше извършена от четирима бойци на ИД, въоръжени с картечници, пистолети, ножове и запалителни бомби“, обяви групировката в един от своите Telegram канали на 23 март, като добави, че атаката е част от „естествения контекст на бушуващата война“ със „страни, борещи се срещу исляма“. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски обяви датата на преговорите между Украйна и САЩ в Женева

Зеленски обяви датата на преговорите между Украйна и САЩ в Женева

Украинският президент заяви, че разговорите ще се фокусират върху инициатива, която той нарече „Пакет за просперитет“, като двете страни ще обсъдят неговите подробности. Готви се и среща в тристранен формат с участието на Украйна, Съединените щати и Русия.

Германия е приела в болниците си 1700 войници, ранени във войната в Украйна

Германия е приела в болниците си 1700 войници, ранени във войната в Украйна

Около 25 млн. евро федерални средства са предоставени на разположение за лечението им през 2026 година в страната

Украинските сили успешно настъпват в района на Степногорск в Запорожие

Украинските сили успешно настъпват в района на Степногорск в Запорожие

Бойците на „Артан“, във взаимодействие с други подразделения на Отдела за активни операции и на Силите за отбрана, са възвърнали контрола над критични позиции