6 Декември, 2025

Ислямска държава с нови закани към Балканите: Сечете главите им

Ислямска държава с нови закани към Балканите: Сечете главите им

От ИДИЛ искат да се лее кръв по улиците

Въпреки че в иракския град Мосул празнуват освобождението от „Ислямска държава“, а световните медии предават информация за поражението на близкоизточната радикална групировка, джихадистите продължават да заплашват страните от Балканския полуостров, пише македонското електронно издание „Нова Македония“.
В последното издание на списание Rumiyah, пропагандистите на терористичната групировка призовават своите симпатизанти да извършват убийства. „Нападайте ислямските организации и офиси. Нападайте ги по пътя към Аллах“, пише в статията. 
Към текста на статията са публикувани снимки на лидерите на ислямската общност в Босна и Херцеговина, които са описани като "ренегати от исляма", и се отбелязва, че "убийството им е по-скъпо и важно от избиването на истинските неверници".
"Сечете главите на отказалите се от вярата, преди всичко на мюфтиите, защото няма нищо по-голямо и ценно за Аллах от това да убивате тези, които променят неговата вяра, които искат исляма да бъде унищожен отвътре", се казва в текста на разпространената статия.
"Нищо не ви пречи да ги убивате, а телата им да разкъсвате с експлозиви, да нападате домовете им, да ги убивате пред децата им и жените им... Пролейте мръсната им кръв и нека тя да тече по улиците на Балканите", пише още в заплашителния текст.
Сподели:

Коментари (0)

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Той заяви, че Турция не е дала „празен чек“ на сирийското правителство да репресира.