12 Юли, 2026

Испания обяви севернокорейския посланик за персона нон грата

Испания обяви севернокорейския посланик за персона нон грата

Той трябва да прекрати изпълнението на задълженията си и да напусне страната до 30 септември

Испания обяви вчера севернокорейския посланик за персона нон грата и му нареди да напусне нейната територия до 30 септември, като реакция на ядрените опити и изстрелването на ракети, извършени от Пхенян, предаде Франс прес. 

Вчера ”посланикът на Северна Корея (КНДР) беше призован и уведомен, че е персона нон грата. Той трябва да прекрати изпълнението на задълженията си и да напусне страната до 30 септември", съобщи испанското външно министерство в Туитър. 

От края на миналия месец Мадрид порицава ядрената и ракетна програми на КНДР, които според него вредят на режима на неразпространение и представляват тежка заплаха за мира в региона и световната сигурност. Тогава испанското министерство публикува комюнике, в което напомни, че е предупредило севернокорейското посолство, че продължаването на тези програми ще навреди на двустранните отношения и поиска намаляването на броя на севернокорейските дипломати.
Сподели:
Кувейтската армия отблъсква ирански въздушни атаки

Кувейтската армия отблъсква ирански въздушни атаки

По-рано САЩ нанесоха сериа от удари по цели в Иран, след като Техеран предприе обстрел в Ормузкия проток

Втори кораб е поразен от Иран в Ормузкия проток, екипажът на първия напусна плавателния съд

Втори кораб е поразен от Иран в Ормузкия проток, екипажът на първия напусна плавателния съд

В отговор на нарушаването на свободатаа на корабоплаването САЩ нанесоха нови удари срещу Иран

Германия разследва саботаж на ключова железопътна линия - движението на влаковете беше спряно

Германия разследва саботаж на ключова железопътна линия - движението на влаковете беше спряно

Страната е в повишена готовност заради предполагаеми саботажи, кампании за дезинформация и кибератаки, които властите често свързват с Русия

Коментари (0)