5 Февруари, 2026

Испания разби международна автобанда, използвала схема с "клонинги", замесени са българи

Испания разби международна автобанда, използвала  схема с "клонинги", замесени са българи

Разследването установило, че в страната се движат "паралелни" автомобили от еднаква марка, модел, цвят и регистрационни номера

Гражданската гвардия на Испания, с подкрепата на полицейските служби на България и Португалия, както и Европол, е разбила международна престъпна групировка, занимаваща се с кражба на автомобили и препродажбата им в други европейски страни, предаде ТАСС.
При операцията са арестувани 19 души, още петима се проверяват за кражба на автомобили, подправяне на документи и пране на пари. Групировката е откраднала най-малко 85 коли и е получила незаконно печалба от 1,5 млн. евро, продавайки автомобилите в различни страни, включително Португалия, Полша, Румъния, Франция, Австрия, България, Русия и Белгия, посочва Европол.
 
Правоохранителните органи са обискирали 14 помещения и са иззели огнестрелно оръжие, устройства за прихващане и блокиране на електромагнитни и спътникови сигнали, инструменти за разбиване на автомобили. Разследването е започнало в Испания през септември 2016 година, след като гражданин се обърнал към полицията заради глоба за превишена скорост по път, по който не е минавал. Сред разследване било установено, че в Испания се движат два автомобила от еднаква марка, модел, цвят и с еднакви регистрационни номера. После станало ясно, че собственик на "клонинга" е гражданин на България, съден по-рано за автомобилна кражба, подправяне на документи и препродажба на крадени транспортни средства. 

Чрез него органите на реда открили други членове на бандата, граждани на различни страни, включително Испания, Гърция, Франция, Румъния, Полша, Португалия и Бразилия. По данни на полицията кражбите са извършвани основно в Мадрид, след което колите, снабдени с подправени номера и документи, били продавани в други европейски страни, цитира БТА.
Сподели:

Коментари (0)

ВСУ удариха стратегическия полигон Капустин Яр

ВСУ удариха стратегическия полигон Капустин Яр

Смята се, че Русия изстрелва ракетата със среден радиус на действие „Орешник“ оттам, за да атакува граждански и военни цели в Украйна. Такава ракета бе изстреляна в района на Лвов

Зеленски: Свикнал съм със заплахите за живота ми, Путин се страхува само от Тръмп

Зеленски: Свикнал съм със заплахите за живота ми, Путин се страхува само от Тръмп

"Русия вече се е опитвала да ме елиминира няколко пъти. Вече не чувствам страха, който беше в началото на войната. Свикнал съм с него - това е част от живота ми.“

Наводнения в Южна Испания, река отнесе жена, спасила куче от водите

Наводнения в Южна Испания, река отнесе жена, спасила куче от водите

Затруднено е движението по повече от 150 пътни отсечки заради наводнени участъци. В операцията по издирването на жената, изчезнала снощи, са включени служители на Гражданската гвардия, планински спасители и водолази.