Свят
Испания в "окото на бурята": Жертвите на Covid-19 станаха 10 003, близо 900 000 останаха без работа
Испания съобщи днес за 950 починали от коронавируса през последните 24 часа - черен рекорд за едно денонощие, предадоха световните агенции.
Така общият брой на жертвите на заразата стана 10 003. За същия период в страната са регистрирани нови 8102 случая, с които болните станаха общо 110 238. Най-много са заразените в столицата Мадрид - 32 155.
Оздравелите от Ковид-19 са 26 743, а повече от 54 000 са хоспитализирани.
Заради пандемията близо 900 000 испанци, повече от половината от тях временно заети, загубиха своята работа, след като от средата на март цялата страна беше поставена под строга карантина, за да се ограничи разпространението на коронавируса, показват данни на социалното осигуряване, цитирани от Ройтерс.
Най-силно засегнати са секторите на туризма и строителството.
Броят на официално регистрираните като безработни в Испания нарасна през март до 3,5 милиона, което е най-високото ниво от април 2017 г. Ройтерс отбелязва, че тези данни не включват всички загубени работни места, тъй като не всички работници са официално регистрирани като безработни.
"Това е абсолютно безпрецедентна ситуация", заяви на пресконференция министърът на труда Йоланда Диас и добави, че това е най-голямото месечно увеличение на безработицата, което някога е било регистрирано в Испания.
Фактор
Така общият брой на жертвите на заразата стана 10 003. За същия период в страната са регистрирани нови 8102 случая, с които болните станаха общо 110 238. Най-много са заразените в столицата Мадрид - 32 155.
Оздравелите от Ковид-19 са 26 743, а повече от 54 000 са хоспитализирани.
Заради пандемията близо 900 000 испанци, повече от половината от тях временно заети, загубиха своята работа, след като от средата на март цялата страна беше поставена под строга карантина, за да се ограничи разпространението на коронавируса, показват данни на социалното осигуряване, цитирани от Ройтерс.
Най-силно засегнати са секторите на туризма и строителството.
Броят на официално регистрираните като безработни в Испания нарасна през март до 3,5 милиона, което е най-високото ниво от април 2017 г. Ройтерс отбелязва, че тези данни не включват всички загубени работни места, тъй като не всички работници са официално регистрирани като безработни.
"Това е абсолютно безпрецедентна ситуация", заяви на пресконференция министърът на труда Йоланда Диас и добави, че това е най-голямото месечно увеличение на безработицата, което някога е било регистрирано в Испания.
Още от Свят
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"
На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“
Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи
„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"