8 Юни, 2026

Испански изтребители вече летят над София, Варна, Бургас

Испански изтребители вече летят над София, Варна, Бургас

Днес и утре, 12 и 13 февруари 2022 г., изтребители от военновъздушните сили на Кралство Испания ще изпълнят дневни опознавателни полети с облитане на запасните летища в районите на градовете София, Варна, Бургас и на село Безмер, област Ямбол. Очаква се днес полетите да приключат в 16.00 ч., а утре - в обедните часове на деня.Т ова съобщиха от Министерството на отбраната.

Четири самолета Eurofighter EF-2000 Typhoon II и 130 испански военнослужещи се предислоцираха в нашата страна вчера, 11 февруари, за предстоящото изпълнение на мисия по съвместна охрана на въздушното ни пространство с ВВС на Република България.

Полетите, които се изпълняват днес и утре, са планирани за опознавателно облитане на райони, свързано с предстоящото съвместно изпълнение на задачи.

Сподели:
Официално отварят временния обходен път над свлачището Пампорово – Смолян

Официално отварят временния обходен път над свлачището Пампорово – Смолян

Няма да се допуска движение на аквомобили над 3,5 тона

„Кошница с грижа“ тръгва днес: държавата и големите вериги обединяват сили срещу високите цени

„Кошница с грижа“ тръгва днес: държавата и големите вериги обединяват сили срещу високите цени

Инициативата идва на фона на продължаващите обществени дискусии за ръста на цените на храните и необходимостта от по-ефективни механизми за защита на потребителите. Основната ѝ цел е да осигури по-голяма предвидимост на разходите за домакинствата

Борис Бонев: 6 квартала на София да бъдат напълно барикадирани,  МВР да проверява всеки със скъп автомобил

Борис Бонев: 6 квартала на София да бъдат напълно барикадирани, МВР да проверява всеки със скъп автомобил

"Всички тези хора от гонките са известни. Те карат скъпи коли, много често са сътрудници или информатори на полицията, занимават се с престъпления, с наркотици", каза той

Коментари (0)