Министър-председателят на Испания Педро Санчес днес отправи критики към милиардера Илън Мъск за политическите му коментари, без да го назовава по име, предаде Дарик с позоваване на Ройтерс.
"Международната крайна десница, на която ние се противопоставяме в Испания от години, предвождана в този случай от най-богатия мъж на планетата, открито атакува нашите институции, насажда омраза и открито подкрепя наследниците на нацизма в Германия", каза Санчес в реч в Мадрид на проява по повод 50-ата годишнина от смъртта на диктатора Франсиско Франко.
Още от Свят
Зеленски: Трябва да принудим Путин да спре ударите
"От 11 март насам има предложение за безусловно прекратяване на огъня.. Но Русия е тази, която продължава всичко това. И всяка нощ, всеки ден тя нанася възможно най-циничните удари", заяви украинският президент
Премиерът на Канада разпусна парламента и посочи ден за предсрочни избори
„Току-що поисках разпускане парламента и нови избори на 28 април“, съобщи Марк Карни
Униан: Украйна и САЩ започнаха преговорите в Саудитска Арабия
Министърът на отбраната на Украйна Рустем Умеров отбеляза, че в момента на масата за преговори се обсъждат предложенията за сигурността на енергийните съоръжения и инфраструктура