Резултатите от последния етап на общонационално проучване за изградени антитела в Испания показват, че около 5,2% от населението на Иберийски полуостров е било изложено на коронавирус. Това заявиха в понеделник испанските здравни власти, потвърждавайки резултати от по-ранни етапи на изследването, съобщава Ройтерс, цитирани от БНР.
Изследването, при което бяха тествани близо 70 000 души в Испания на три пъти през последните три месеца, установи, че разпространението на коронавируса не се е променило значително, откакто бяха публикувани предварителните резултати през май.
Извънредното положение в Испания няма да се връща, но правителството призова всички да бъдат внимателни и да не се отпускат по отношение на препоръчителните защитни мерки. Въпреки че страната овладя голямат криза, случаите на COVID-19 растат в определени части на Испания.
Фактор
Изследването, при което бяха тествани близо 70 000 души в Испания на три пъти през последните три месеца, установи, че разпространението на коронавируса не се е променило значително, откакто бяха публикувани предварителните резултати през май.
Извънредното положение в Испания няма да се връща, но правителството призова всички да бъдат внимателни и да не се отпускат по отношение на препоръчителните защитни мерки. Въпреки че страната овладя голямат криза, случаите на COVID-19 растат в определени части на Испания.
Още от Свят
"Нито ток, нито вода, нито нищо, празни магазини ...": Руснаци масово напускат Крим
Колоната от автомобили, които напускат полуострова надхвърли 700 коли, а ограниченията на стоките в магазините вече е непоносим за жителите тук
Гутериш призова всяка IT компания да разкрие еко отпечатъка си
По-рано през юни проучване на ООН установи, че през 2025 г. центровете за данни са потребявали повече електроенергия от всички страни в света с изключение на десет от тях
Расте корабният трафик през Ормуз, все още далеч под нивата преди войната
Продължават споровете около бъдещия контрол върху протока. Иран държи да има по-голяма роля в управлението на корабоплаването и предлага нови правила за преминаване, а САЩ и западните държави настояват за свободно движение на корабите през Ормуз по международното право.