5 Декември, 2025

Истинска стабилност: За 24 часа Марешки 3 пъти каза, че няма да подкрепи ВНС и след това 4 пъти обясни, че все пак го подкрепя

Истинска стабилност: За 24 часа Марешки 3 пъти каза, че няма да подкрепи ВНС и след това 4 пъти обясни, че все пак го подкрепя

Мартин Димитров

"За 24 часа Марешки три пъти каза, че няма да подкрепи искането за ВНС и след това четири пъти обясни, че все пак подкрепя. Истинска стабилност...". Това написа във Фейсбук Мартин Димитров от клуб „Просперитет“. Той коментира последните телевизионни изяви на Марешки. Лидерът на "Воля" смая всички колеги тази седмица. В редица сутрешни блокове и други медийни изяви той буквално с часове сменяше позицията си дали подкрепя или не подкрепя внасянето на проекта за нова конституция на ГЕРБ. В деня, в който Бойко Борисов обяви идеите си, Веселин Марешки заяви минути след това пред БНР, че Великото народно събрание е излишно и е губене на време.

След това отново заяви, че няма да подпише внасянето на нова конституция в парламента, но щял да участва в дебатите, ако другите депозират проекта за обсъждане. Ден след това пък се изметна и в БНТ каза, че като че ли може и да подкрепи събирането за ВНС, но постави условието, че трябвало да се премине от пропорционална към мажоритарна избирателна система. Най-накрая пред друга телевизия председателят на "Воля" каза, че не е разбран и че нямало да подкрепи проекта за конституция. До началото на парламентарния сезон на 2-и септември има доста време и все още всички са в очакване на окончателното решение на Веселин Марешки. 

Аптекарският бос дори влезе в полезрението на президента Румен Радев. Държавният глава поиска саморазпускане на парламента заради смяната на позиции през 24 часа: "Днешният парламент е дискредитиран. Загубил е вече легитимност и достойнство. Виждаме как партии сменят позициите си през 24 часа и се превръщат все повече в символ на самоунижението. Единственото вярно решение е саморазпускане на това Народно събрание". 

Сподели:

Коментари (0)

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Депутати от опозицията се опитаха да аргументират искането за оставката на министър-председателя

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Калин Каменов обеща да подаде сигнал в прокуратурата и да заведе дело за издевателствата над семейството му

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

"Ако има вот на недоверие, ще има един ден за дебати, после за гласуване, така процедурата по бюджета ще бъде отпратена чак към Коледа и Нова година", заяви лидерът на партията Бойко Борисов