1 Юли, 2026

Историята на "Калашников" и неговия създател ще изучават учениците в Русия

Историята на "Калашников" и неговия създател ще изучават учениците в Русия

По този начин ще бъдат вдъхновявани децата да постъпват на служба в армията

Руското министерство на образованието е издало методически препоръки към училищата в цялата страна да въведат уроци за автомат "Калашников", като източник на национална гордост, което да вдъхнови децата по-късно да постъпят на служба в руската армия, предават ДПА и БТА.

Уроците ще включат "духовно и морално възпитание" за използване на това оръжие за защита на родината, съобщи в изявление министерството. Инициативата съвпада със 100-годишнината от рождението на създателя на легендарния автомат Михаил Калашников на 10 ноември. Изобретеният от него през 40-те години на миналия век автомат е едно от най-разпространените оръжия в света.

Руското министерство на образованието подчерта, че всяка година близо четвърт милион души по света загиват от куршумите на това леко стрелково оръжие, което е повече от убитите при артилерийски обстрел, бомбардировки и ракетни удари. Един от лидерите на руската опозиция, Дмитрий Гудков, разкритикува инициативата в изявление, като каза, че духовността на може да бъде смесвана с убийства.

Това, което министерството представя за "наша идентичност и духовност", е да убиваме колкото се може повече хора", аргументира се Гудков.
Сподели:
Рюте: Украйна започна да се чувства много по-добре на бойното поле, призна го и Тръмп

Рюте: Украйна започна да се чувства много по-добре на бойното поле, призна го и Тръмп

Той подчерта, че засега няма признаци, че руският лидер е готов да седне на масата за преговори

Ердоган иска да утвърди Турция като „незаменим фактор" на срещата на върха на НАТО

Ердоган иска да утвърди Турция като „незаменим фактор" на срещата на върха на НАТО

Срещата на върха се провежда на фона на вътрешнополитическо напрежение, след като съдебно решение отстрани лидера на основната опозиционна партия.

Сирия състави първото НС след Асад, в него влязоха мъже и жени

Сирия състави първото НС след Асад, в него влязоха мъже и жени

Сред 70-те депутати, назначени днес, има 15 жени и 13 бивши затворници от затворите на сваления президент Башар Асад

Коментари (0)