1 Февруари, 2026

ISW: Русия се опитва да наруши логистиката на ВСУ с ударите срещу язовири на р. Ингулец

ISW: Русия се опитва да наруши логистиката на ВСУ с ударите срещу язовири на р. Ингулец

I

Атакуват украинския плацдарм в северната част на Херсонска област

Чрез ударите срещу хидротехническите съоръжения около град Кривой рог руските военни се опитват да нарушат плацдарма на украинската армия в Херсонска област. Това се казва в анализ на американския Институт за изследване на войната ISW, цитиран от Униан.

"Руските сили, вероятно, продължават да нанасят удари срещу украинските язовири на река Ингулец, за да повишат нивото на водата и да "подкопаят" украинския плацдарм в северната част на Херсонска област." – се казва в доклада.

Наводняването на района ще застраши украинската логистика, точно както ВСУ застрашават руските връзки през река Днепър, отбелязват от института.

На 14 септември Русия атакува хидротехническите съоръжения на Кривой Рог със седем крилати ракети "Кинжал" и "Искандер", една от които порази целта. Това предизвика голяма авария с водопровод.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

WSJ: Си премахна последната пречка за нахлуване в Тайван

WSJ: Си премахна последната пречка за нахлуване в Тайван

„Арестът на генерала Чжан Юся, близък съюзник и приятел от детството, когото китайският лидер наричаше „по-голям брат“, премахва всички вътрешни авторитетни гласове, които биха могли да попречат на Си да предприеме каквито и да било действия срещу Тайван

Вучич: САЩ ще нанесат удар по Иран до 48 часа

Вучич: САЩ ще нанесат удар по Иран до 48 часа

Щели да го направят, за да отклонят вниманието от новите документи по делото на Джефри Епстийн

 Мерц: ЕС трябва да играе активна роля или ще се превърне в играчка на великите сили

Мерц: ЕС трябва да играе активна роля или ще се превърне в играчка на великите сили

Канцлерът заяви още, че решението за отказ от руския газ също е необратимо и Германия иска силно да се ориентира към вятърната и слънчевата енергия.