26 Юни, 2026

ISW: ВСУ постигат успехи на левия бряг на р. Днипро в Херсонска област

ISW: ВСУ постигат успехи на левия бряг на р. Днипро в Херсонска област
Снимка: архив - Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

При с. Кринки се водят боеве

Въоръжените сили на Украйна продължават наземните операции на левия бряг на р. Днипро, при с. Кринки те водят боеве с руските окупатори, съобщи Униан с позоваване на доклад на американския Институт за изследване на войната (ISW).

Анализаторите цитират информация на украинския Генерален щаб, че ВСУ удържат позициите си на източния бряг на Днипро и нанасят удари срещу руските позиции в този район.

Руски военни кореспонденти съобщават, че продължават боевете при с. Кринки (на 30 км североизточно от Херсон) и отбелязват стабилно високото темпо на украинските операции в района.

Според руски кореспондент, украинските сили са превзели нови позиции на големия Потьомкински остров (югозападно от Херсон) – по оценки на ISW обаче украинските войски контролират целия остров.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Трус от 6,7 по Рихтер разтърси южните Филипини

Трус от 6,7 по Рихтер разтърси южните Филипини

Земетресението е регистрирано по-малко от 3 седмици след силния трус в същия район, при който загинаха над 80 души

Криза в Крим и Севастопол: Обявиха извънредно положение

Криза в Крим и Севастопол: Обявиха извънредно положение

"Този режим се приема за рационализиране на финансовите, паричните, кредитните, договорните и други отношения, както и въпросите за възстановяване на щетите."

Тревога в Румъния: Дронове лятат опасно близко до украинската граница

Тревога в Румъния: Дронове лятат опасно близко до украинската граница

Министерството на националната отбрана на Румъния са информирали съюзническите структури в реално време за ситуациите, породени от атаките и поддържа постоянен контакт с тях

Коментари (0)