5 Март, 2026

Италианка ограби магазин на софийското летище със стока за хиляди евро

Италианка ограби магазин на софийското летище със стока за хиляди евро

Снимка: Прокуратура на РБ

Жената пет пъти е крала вещи от магазина в различни дни. В.Т. няма адрес за пребиваване на територията на Република България.

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност жена с италианско гражданство за откраднати вещи от магазин на столичното летище „Васил Левски“

Събраните до момента доказателства разкриват, че за времето от 17,49 часа на 24.11.2025 г. до 17,03 часа на 19.01.2026 г. при условията на продължавано престъпление с пет деяния, обвиняемата В.Т. е откраднала бижута, бельо и козметика на стойност 4193.50 евро от магазин на терминал 2 на летище „Васил Левски“ в гр. София.

По случая има образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 194, ал.1, вр. чл. 26, ал. 1 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“, съобщиха от Прокуратурата.

В.Т. няма адрес за пребиваване на територията на Република България. Предвид възможността да се укрие, с постановление на наблюдаващ прокурор тя е задържана за срок до 72 часа.

Предстои да бъде внесено искане в Софийски районен съд за определяне на мярка „задържане под стража“ спрямо обвиняемата.

Сподели:

Коментари (0)

София инвестира 200 млн. евро в 78 нови трамвая за модернизиране на градския транспорт

София инвестира 200 млн. евро в 78 нови трамвая за модернизиране на градския транспорт

В столицата стартира проект за модернизация на трамвайния си парк с 78 нови нископодови мотриси, като първите 40 LRVs вече са обявени за търг, доставка до 36 месеца

ЦИК отряза "Подкрепи Радев" от участие в парламентарните избори

ЦИК отряза "Подкрепи Радев" от участие в парламентарните избори

Представител на коалицията е Светозар Съев, който през 2024 г. нашумя, когато се опита да организира шествие под надслова "Безсмъртният полк в България", но получи отказ от Столична община

ЦИК взе решение: Промени в персоналния състав на СИК - само по изключение

ЦИК взе решение: Промени в персоналния състав на СИК - само по изключение

От ЦИК уточнява, че при назначаването на членовете и на ръководството на СИК се запазва съотношението между парламентарно представените партии и коалиции