30 Април, 2026

Италианският лекар, който стана доброволец в „Александровска”, е под карантина

Италианският лекар, който стана доброволец в „Александровска”, е под карантина

Д-р Пио Импалиатели

Пикът в Италия е сега, заяви офталмологът д-р Пио Импалиатели

Офталмологът д-р Пио Импалиатели от Тоскана, който е доброволец в Александровска болница след обявяването на призива на лечебното заведение, е под карантина след работа с клиент, заразен с коронавирус.

„Чувствам се добре. Положението в Италия е доста по-сериозно от това в България. На хората не е позволено да излизат от домовете си. За да отидеш до хранителен магазин или аптека, ти е нужен сертификат, който служи именно за такива спешни случаи. Във всички останали варианти излизането е забранено”, каза пред Нова телевизия д-р Пио Импалиатели.

Според него мерките в Италия са дошли малко късно, а и хората не са спазвали забраната съвестно в самото начало на епидемията.

„Добре е, че в България мерките се взеха предварително”, каза той.

„Аз съм от Тоскана, а приятелката ми от Ломбардия. Положението вече е едно и също във всички области там. Тежко е. Пикът в Италия е сега. Всеки ден имаме по 1000 нови болни, а много хора умират. Екипите там са доста подготвени, но много пациенти са с други тежки заболявания, което е причината за смъртността при възрастните. Взетите мерки обаче са сериозни, ако излизаш без разрешение, може да бъдеш дори арестуван”, добавя той.

„Паниката е по-опасна от самия вирус. Трябва всички да останем спокойни и да спазваме мерките, които се вземат. Добре е, че те дойдоха в правилното време и заразата може да бъде ограничена”, завърши Пио.
Сподели:

Коментари (0)

Ремонт на АМ "Тракия" край Ямбол ограничава движението към Бургас

Ремонт на АМ "Тракия" край Ямбол ограничава движението към Бургас

Агенция „Пътна инфраструктура“ се извинява на гражданите за причиненото неудобство, но дейностите са необходими, за да се осигури безопасността на движение и да се повиши комфортът на пътуване

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

„Казват, че „страхът е широк една миля и дълбок един сантиметър“ – възпрятието за страх е много по-голямо, отколкото реално представлява опасността, сподели Анди Доналдсън. За възможната опасност му напомни 2,5-метров крокодил, чакащ на стартовата рампа.

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Премиерът атакува проекта, ощетил финансово държавата, след оставката на борда, който от своя страна обвини държавата в липса на диалог