Очаква се да получи важен икономически портфейл
Италия предложи за европейски комисар Паоло Джентилони, който е бил премиер на ляво правителство от края на 2016 до май 2018 г., а преди това външен министър, съобщи негов съпартиец от левоцентристката Демократическа партия, предаде Франс прес.
"Радвам се за Паоло Джентилони, идеален избор, който ще върне блясък на Италия. Ще се видим в Брюксел", написа в Туитър Карло Календа, който е бил министър на икономическото развитие в кабинета на Джентилони, а през май беше избран за европейски депутат. Новината беше потвърдена от италианското правителство и източници от ЕС, отбелязва ДПА.
Източник от партията каза, че се очаква 64-годишният Джентилони да получи важен икономически портфейл в Европейската комисия, отбелязва Ройтерс.
Бъдещата председателка на Европейската комисия, германката Урсула фон дер Лайен, обяви днес, че ще представи състава на комисията във вторник, 10 септември, предаде Франс прес. В Туитър тя заяви, че се радва, че е получила кандидатурите на всички страни членки от ЕС. Италия беше единствената от 27-те, която още не беше издигнала кандидат до днес.
Още от Свят
ЕС одобри смекчен пакет санкции срещу Русия след трудни преговори
Преговорите по новите икономически санкции, наложени заради войната в Украйна, се проточиха, след като няколко страни настояха за смекчаване на отделни мерки спрямо Русия, включени пакета
САЩ разрешиха на Саудитска Арабия да обогатява уран
Според договора, подписан от двете страни, става ясно, че Рияд има възможност да построи ядрени реактори, използвайки американско оборудване и обогатен уран, което обаче може да отвори пътя за създаване на ядрена бомба
Тръмп получи зелена светлина за рекорден военен бюджет, но битката тепърва предстои
Законопроектът беше приет с 216 гласа „за“ срещу 212 „против“ – резултат, който подчертава задълбочаващото се политическо разделение във Вашингтон по време на президентството на Доналд Тръмп