19 Юни, 2026

Италия удължава безсрочно карантината за пътници от България и Румъния

Италия удължава безсрочно карантината за пътници от България и Румъния

Здравното министерство не е определило краен срок за прекратяването й

Италия обяви днес, че удължава действието на 14-дневната карантина за влизащите в страната пътници от България и Румъния, предаде ДПА, цитирана от БТА.

Мярката, приета през миналата седмица в рамките на действията срещу пандемията от новия коронавирус, трябваше да изтече днес. Италианското здравно министерство не определи крайна дата за прекратяването ѝ.

Здравният министър Роберто Сперанца заяви също, че пътници от Алжир няма вече да бъдат допускани в страната, освен при "доказани съображения от неотложен характер".

В Италия епидемията от новия коронавирус вече е преминала критичната си фаза, но неотдавнашният ръст на новите случаи отчасти се свързва с хора, идващи от чужбина.

През вчерашния ден бяха регистрирани 386 новозаразени спрямо 298 в сряда, с което общият брой на заразените достигна 247 158. Отчетени бяха още три смъртни случая, с което общият брой на починалите от заразата в страната достигна 35 132 души.
Сподели:
Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати

В Пологовския район на Запорожка област окупатори не успяват да превземат това село вече четири години въпреки многобройните щурмове

 Навальный LIVE:  Ето как  Кремъл пренаписа жалката биография на Путин

Навальный LIVE: Ето как Кремъл пренаписа жалката биография на Путин

"Наследникът на Елцин бил, нека бъдем честни, незабележим служител на службите, който до този момент не се бил отличил с никакви постижения и не бил запомнен с нищо", разказва водещият

The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар

The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар

Според Кофлин руската армия губи всеки месец около 30 000 души убити и ранени, а икономиката изпитва все по-силен натиск заради продължителната война

Коментари (0)