7 Декември, 2025

Италия засилва мерките за сигурност - има опасения за терористична атака

Италия засилва мерките за сигурност - има опасения за терористична атака

Извършват се проверки в градовете и по границите

Мерките за сигурност в Италия бяха повишени във връзка с евентуална терористична заплаха след нападението на Хамас срещу Израел. Извършват се проверки в градовете и по границите на страната, пише вестник Corriere della Sera. Съобщава се, че 10 000 обекта, считани за "чувствителни", са поставени под защита.

Вестникът отбелязва, че само в околностите на Рим е засилена охраната на 4000 национални институции и сгради на чуждестранни представителства, включително израелски и палестински дипломатически постове и еврейски центрове, както и на Ватикана, летищата и гара Термини, където броят на пътниците надхвърля 400 000 всеки ден.

Вестникът припомня, че сегашните решения са подобни на тези, взети след атентата срещу Световния търговски център на 11 септември 2001 г.

Мерките включват и наблюдение на ислямските екстремистки кръгове, присъстващи в страната, както и проверки на хората, пресичащи границите на страната, и на мигрантите, които пребивават в италиански центрове, информира вестникът.

Специално наблюдение се извършва и върху "чуждестранните бойци", които са се завърнали от фронтовете в Сирия и Либия, Украйна и сепаратистките руски републики. В края на миналата година в списъка на наблюдаваните бивши бойци е имало 146 души, съобщава вестникът. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.