18 Март, 2025

ИТН: Асен Василев трябва да носи наказателна отговорност за тежкото финансово състояние на държавата

ИТН: Асен Василев трябва да носи наказателна отговорност за тежкото финансово състояние на държавата

Тошко Йорданов, снимка: БГНЕС

"Финансовото министерство в момента прави точен анализ и съвсем скоро, до дни ще излезе с предложение за мерки. "

Финансовото състояние на държавата е много тежко и дори трябва да се търси наказателна отговорност на бившия финансов министър Асен Василев, заяви пред БНР председателят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов.

"Ами фактът за съжаление е такъв. Просто Асен Василев (трябва да носи отговорност - б.р.) за всичко лошо, което се сетите, включително наказателна отговорност, според мен, защото той това заслужава за подобно безотговорно отношение към държавата. Няма пари, това е истината." - коментира Йорданов.

"Финансовото министерство в момента прави точен анализ и съвсем скоро, до дни ще излезе с предложение за мерки. Ще ги обсъдим на съвета, ще видим кои можем да приемем, кои - не, и ще почнем да действаме. Със сигурност мерки ще има, стъпки трябва да се предприемат, защото истината е, че наистина няма пари." - добави той.

През следващата седмица мерките ще бъдат обсъдени в Съвета за съвместно управление.

Йорданов беше категоричен, че ИТН са против увеличаване на данъци.

"Има и друг вариант - преструктуриране на разходи, намаляване на определени разходи, да речем, в капиталовите. Но, как да ви кажа, финансово ще трябва да се излезе с конкретика и след това ще обсъждаме. Ние данъци от ИТН няма (да вдигаме - б.р.), ще бъдем против. Тоест, на този съвет, ако се стигне до този въпрос, ние сме против увеличаване на данъците на хората, защото след това влизаш в друга спирала." - посочи той.

Сподели:
След клиповете със зверства над животни - предстоят промени в Наказателния кодекс

След клиповете със зверства над животни - предстоят промени в Наказателния кодекс

Предлага се, когато насилието над животни се използва за бизнес, наказанието да бъде лишаване от свобода от 3 до 10 години

Хекимян: София ще изгуби 60 млн. лева за училища и детски градини по ПВУ

Хекимян: София ще изгуби 60 млн. лева за училища и детски градини по ПВУ

"Терзиев ще трябва да изкривява времето и пространството, за да ги реализира"

Изпращаме 100 войници от Благоевград за мисията на НАТО в Косово

Изпращаме 100 войници от Благоевград за мисията на НАТО в Косово

В контингента по опазване на сигурността в Косово - по инициативата KFOR, влизат военнослужещи, предимно от състава на 3-то бригадно командване – Благоевград, част от Сухопътните войски на Българската армия