6 Декември, 2025

ИТН даде на президента да разбере: Няма да подкрепят друг мандат за правителство

ИТН даде на президента да разбере: Няма да подкрепят друг мандат за правителство

Тошко Йорданов и Румен Радев

"Политическата ситуация се изостря, но се изострят и кризите пред които сме изправени. Толкова по-важно е да бъде съставено редовно правителство в рамките на това НС, затова провеждам тези консултации", заяви преди началото на срещата с представителите на ИТН президентът Румен Радев.

"Искам да чуя вашата формула за взаимодействие с другите парламентарно представени политически сили", обърна се той към Тошко Йорданов.

"Вчера в тази зала на КСНС стана ясно, че една голяма част от проблемите мчогат да бъдат решени в НС. Вие и без това заявихте, че ще забавите втория мандат, така че да бъдат решени някои належащи въпроси. Ние опитахме да съставим правителство, бяхме предадени в средата на разговорите и оттук нататък в парламента има още пет партии със 175 партии, така че отговорността е при тях. След като отказаха да работят с нас по неясни причини", заяви заместник-председателят на ИТН Тошко Йорданов.

"Явно това ще бъде обект на трудни диалози. Приветствам разбирането, че независимо от усилията за съставянето на правителство, парламентът има да свърши важна работа. Надявам се, че най-малко ще бъде актуализиран бюджета и ще се отнесе сериозно към Плана за възстановяване", каза президентът и прекъсна откритата част на срещата, като поиска медиите да напуснат.

Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: Не вярвам мнозинството да се пропука при вота на недоверие

Христо Гаджев: Не вярвам мнозинството да се пропука при вота на недоверие

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”