22 Март, 2026

Хората на Слави и на Сараите с общи приоритети, но ДПС не дава безусловна подкрепа

Хората на Слави и на Сараите с общи приоритети, но ДПС не дава безусловна подкрепа

За ДПС съставът на кабинета е важен, но ИТН нямат намерение да го обсъждат с тях

Повечето от идеите ни съвпадат, безусловно имаме и различия. Заявихме категорично, че безусловна подкрепа няма. Това каза лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ след среща с представители на "Има такъв народ" в сградата на Народното събрание.

"Посочихме едно неотменимо условие: възстановяването на нормалността в политиката, и демокрацията, което за нас значи НС да заеме мястото си според Конституцията на България, и държавният апарат да не се ползва като бухалка срещу гражданите и бизнеса, а да функционира съгласно законите и в услуга на хората, за създаване на добър бизнесклимат. Това ни беше условие, което няма как да се откажем от него.

Заявихме и още едно нещо на срещата: персоналният състав на кабинета за нас също е от значение, като категорично заявихме, че не държим и не искаме да предлагаме министри и имена, завърши Карадайъ.

"Говорихме за приоритети, не сме водили диалог за подкрепа на евентуален кабинет. Просто изложихме нашите приоритети. Те казаха, че за тях персоните в евентуален кабинет са важни, а ние уточнихме, че това е наша отговорност и няма да взимаме съвети от никого, и няма да се съобразяваме с никого. Подкрепа от тях не сме търсили, нито те са ни предлагали хора, нито пък щяхме да ги приемем". Това каза Тошко Йорданов от "Има такъв народ" след срещата./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Презбраха Борисов за председател на ПП ГЕРБ, избраха и двама зам.-председатели

Презбраха Борисов за председател на ПП ГЕРБ, избраха и двама зам.-председатели

„Преди 20 години учредихме ГЕРБ с ясни цели и приоритети да гарантираме европейското развитие на България със силното лидерство на Бойко Борисов", заяви Йорданка Фъндъкова преди избора на председател

Велико Търново празнува победата на Клокотница със спектакъл Звук и светлина

Велико Търново празнува победата на Клокотница със спектакъл Звук и светлина

Празникът е специален. На тази дата преди близо 800 години българският цар Иван Асен II побеждава епирския владетел Теодор Комнин в битката при Клокотница.

Христанов: Пресичаме каналите, работният ми ден започва в 8 ч. и свършва посред нощ

Христанов: Пресичаме каналите, работният ми ден започва в 8 ч. и свършва посред нощ

Земеделският служебен министър коментира отчета си за свършеното за 30 дни и заяви, че още от началото е имал срещи с браншовите организации