27 Януари, 2026

ИТН: Още депутати са убеждавани да напуснат парламентарната група

ИТН: Още депутати са убеждавани да напуснат парламентарната група

Станислав Балабанов

От партия "Има такъв народ" заявиха, че на още техни депутати е предлагано да напуснат групата и да продължат да подкрепят управляващата коалиция. Според депутата Станислав Балабанов след обявеното вчера решение на петима депутати да се отцепят, още поне петима били убеждавани от премиера Кирил Петков да направят това: "Министър-председателят продължава да звъни, да се моли, да предлага, да заплашва". "На повече от 5 човека се е обаждал, каза Балабанов в отговор на въпрос и добави: "Споделят, оплакват се, но заявяват категоричната позиция, че ще останат част от нашата парламентарна група", предава БНР.

По-рано днес премиерът Кирил Петков заяви, че са необходими още седем депутати, за да бъде осигурено ново мнозинство в парламента. От "Продължаваме промяната" уверяват, че не предлагат нито постове, нито пари в замяна на подкрепа. Петимата депутати, които вчера обявиха, че напускат ПГ на Има такъв народ, вече са подали заявления в деловодството на НС. Това са Николай Радулов, Деян Петков, Иво Атанасов, Светлин Стоянов и Георги Георгиев.
Сподели:

Коментари (0)

Йотова обяви графика си за разговори с евентуалните служебни премиери

Йотова обяви графика си за разговори с евентуалните служебни премиери

Тя ще изпълни процедурата по Конституция, като най-много срещи ще проведе на 28 януари

“Да, България” настоя за проверки на съдебните заплати и министерските бонуси

“Да, България” настоя за проверки на съдебните заплати и министерските бонуси

От партията поискаха парламентът да възложи на Сметната палата проверка на механизмите за определяне и изплащане на бонусите в министерствата, както и на възнагражденията в съдебната система

Още едно знаково лице на ПП остава извън листите

Още едно знаково лице на ПП остава извън листите

Бившият регионален министър Андрей Цеков е заявил, че няма да се кандидатира за депутат...по лични причини