8 Август, 2026

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Снимка: БГНЕС

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент

„Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези продължителни заседания, когато се приемеше Изборен кодекс", заяви бившият председател на парламента Ива Митева

Тя припомни, че при тогавашния избор е имало инфарктни среднощни заседания и са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент.

„Когато ограничите гласуването от чужбина, 4-те процента за влизане в парламента пада и се улесняват малките партии да прескочат 4-процентната бариера", каза Митева.

Тя коментира пред бТВ, че за нея това е играта.

Митева сподели виждането си, че се надяват този вот да падне и така да намалят евентуалният брой народни представители на партията на Румен Радев.

Тя прогнозира, че хората в чужбина ще се мобилизират и ще отидат да гласуват.

Проблемите за нея са политически, а не юридически. "Политически проблем е, че не е сменен ВСС." Друг проблем, според Ива Митева, са безкрайните мандати, регулаторите, които се избират, домовата книга.

 

 

 

 

Сподели:
Сметната палата: Твърденията за конфликт на интереси при Димитър Главчев с възложените от НС одити са инсинуация

Сметната палата: Твърденията за конфликт на интереси при Димитър Главчев с възложените от НС одити са инсинуация

Въпреки че не са налице правни основания за това, заради спекулативните коментари и с оглед гарантиране на максимална обективност председателят на Сметната палата ще си направи писмен отвод от всички действия и решения по одитите, отнасящи се до периода, през който е бил служебен премиер

Израелският посланик за станалото в Банско: Изолиран случай - реагирайте, осъдете го, постарайте се да не се случи отново

Израелският посланик за станалото в Банско: Изолиран случай - реагирайте, осъдете го, постарайте се да не се случи отново

„Израелците разбират и осъзнават, че не можеш да сочиш с пръст цял един народ за поведението на четирима, петима"

Как се променят складовете в България: автоматизация, електрификация и недостиг на хора

Как се променят складовете в България: автоматизация, електрификация и недостиг на хора

Недостигът на работна ръка постепенно променя инвестиционните решения на българските компании. През юни 2026 г. 32,4% от предприятията в промишлеността посочват недостига на хора сред факторите, които ограничават дейността им. Заедно с растящите разходи за труд това насочва вниманието към процеси, в които една и съща работа може да се извършва с по-малко ръчни операции.

Коментари (0)