18 Май, 2026

"Ухажването" с есемеси към ИТН продължавало, Митева се оплака, че опитвали да я вербуват заедно с Каримански

"Ухажването" с есемеси към ИТН продължавало, Митева се оплака, че опитвали да я вербуват заедно с Каримански

Ива Митева

Ще настояваме точката с избор на председател на НС да отпадне от дневния ред

"В ИТН не сме обсъждали кандидатура за председател на парламента. Той трябва да бъде избран в нормална обстановка, когато всички групи започнем да разговаряме. Правилното решение е точката да отпадне от дневния ред. Няма нужда от допълнителни скандали. Имаме днес важна точка и да гласуваме вот на недоверие. Не исках този ход - свалянето на Никола Минчев, докато той обаче не направи тези грешки в пленарната зала. Трябва да гледаш всички колеги в очите и наруши правилника категорично. Смятах, че първо трябваше да искаме вот на недоверие, а след това да бъдат предприемани действия по оставката му. И Стефан Савов, и Огнян Герджиков също си тръгнаха след смяна на парламентарните мнозинства. Колегите се съгласиха, че не трябва да искаме оставката на Никола Минчев, докато не провали събранието и не даде възможност на депутатите да се запознаят с класифицирана информация". Това заяви Ива Митева от ИТН пред БТВ.

"Ако всички колеги сме обединени, защо да не подкрепя нова кандидатура на Никола Минчев? Трябва да започнем диалог и да постигаме консенсус. Аз ще гласувам за вота, за да има промяна и да спрем с клишетата. Аз до ден днешен не съм видяла съдебна реформа. Продължават се да се пращат есемеси, включително към мен и Каримански. Темата на съобщенията е ясна", каза още Митева. 

 
Сподели:

Коментари (0)

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

"Не бих казала, че митът, че източните държави са по-корумпирани от западните, е истина. А след тези години в Европейската прокуратура, когато виждам какво се случва днес в 24 държави членки, а в началото бяха 22, много пъти съм казвала, че няма чисти държави", заяви европейският главен прокурор

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

Българската изпълнителка е посрещната от фенове и журналисти на Терминал 2 на летище „Васил Левски“

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.