23 Април, 2026

Ива Митева свиква спешно НС за полицейското насилие

Ива Митева свиква спешно НС за полицейското насилие

Ива Митева

Председателят на парламента Ива Митева свиква извънредно заседание на НС във вторник, на което бъде разискван скандалът с полицейското насилие над протестиращи и ще бъде изслушан вътрешният министър Бойко Рашков.

“С възмущение, болка и тревога гледах публикуваните кадри с насилието над протестиращите млади хора през лятото на 2020 г. Споделям това не само като председател на Народното събрание и  юрист, но и като гражданин, жена и майка”, се казва в изявление на Митева, публикувано на страницата на НС.

“Българският парламент, като еманация на волята на народа и гарант за върховенството на закона,  не може да остане настрана от показаното във видеоматериалите. С правото, дадено ми от Конституцията, ще свикам извънредно заседание на Народното събрание на 17 август 2021 г. (вторник) от 10.00 часа за изслушване на министъра на вътрешните работи за предприетите действия за установяване на лицата, превишили правомощията си, наложените наказания и взетите мерки за недопускане на подобни прояви”, пише тя.

Днес всички парламентарни сили без ГЕРБ и ДПС поискаха обективно разследване и наказания за полицаите, пребили мирно протестиращи граждани.

Сподели:

Коментари (0)

ЦИК, официално: ПБ – 131 мандата, ГЕРБ-СДС – 39, ПП-ДБ – 37, ДПС-21, Възраждане - 12

ЦИК, официално: ПБ – 131 мандата, ГЕРБ-СДС – 39, ПП-ДБ – 37, ДПС-21, Възраждане - 12

Броят на действителните гласове е 3 240 156, като 50 733 гласоподаватели са отбелязали опцията "Не подкрепям никого". 

Мирчев иска отделна парламентарна група заради раздора около Манол Пейков?

Мирчев иска отделна парламентарна група заради раздора около Манол Пейков?

Очаква се всеки момент Асен Василев да обяви дали ще влезе в НС като депутат от Пловдив или от Хасково

Радостин Василев: "Прогресивна България" са купили 300 000-350 000 гласа

Радостин Василев: "Прогресивна България" са купили 300 000-350 000 гласа

"Всички брокери, които работеха за Пеевски и Борисов се пренасочиха към Румен Радев. Питайте Копринков", заяви той