11 Април, 2026

Иван Гешев: Борисов да си подаде оставката като депутат поради липса на мъжество

Иван Гешев:  Борисов да си подаде оставката като депутат поради липса на мъжество

Иван Гешев

НС да публикува на сайта си всички внесени материали срещу Борисов

"След като “случайно” вчера спря тока на половин София, днес Борисов казал, че съм се подготвял за политик, докато съм заемал длъжността главен прокурор." Това заяви бившият главен прокурор Иван Гешев в профила си във Фейсбук. 

"Преди това с характерната за него безпринципност първо каза, че няма да се откаже от депутатския си имунитет, а половин час по-късно заяви обратното. Утре може пак да размисли.
Пак по неговите думи, доверието му към прокуратурата рязко се повишило след освобождаването ми като главен прокурор. Освобождаване, зад което нямам съмнение, че стои той. Това е висока оценка за моята дейност." - допълва той.

"Отново призовавам лицето Бойко Методиев Борисов да си подаде оставката като депутат поради липса на мъжество.
Призовавам парламента да публикува на своя сайт всички внесени материали срещу Борисов. Защото народът има право да знае истината. Тогава може да се окаже, че, докато е бил министър-председател Борисов, се е подготвял за съда." - заключава Гешев.

Сподели:

Коментари (0)

Списъци, пари и документи на мъртви души: МВР разби схема за купуване на гласове в Монтана

Списъци, пари и документи на мъртви души: МВР разби схема за купуване на гласове в Монтана

Операции за противодействие на купуването на гласове се извършват в цялата страна преди предсрочните парламентарни избори

Планирана ротация на американски военнослужещи на полигон „Ново село“

Планирана ротация на американски военнослужещи на полигон „Ново село“

Общо 625 военнослужещи ще пристигнат на летище Варна, откъдето ще бъдат транспортирани до съвместното българо-американско съоръжение на Учебен полигон „Ново село“

Облаци и дъжд, в планините на места ще превалява сняг

Облаци и дъжд, в планините на места ще превалява сняг

Максималните температури ще бъдат между 10° и 15°, в София – около 10°.