"Казаното от мен в последния ми пост тук, точно преди два дни, относно намеренията за посегателство върху Конституцията на Република България от хора с нечисти интереси и доказана във времето ниска правна компетентност, днес за пореден път получи своето потвърждение." Това написа на страницата си във фейсбук отстранения главен прокурор Иван Гешев.
"Намеренията им преминават в действия. ⚠️ Целта е да се отклони вниманието от пълния разпад на българската държавност. Като няма хляб, се осигуряват зрелища.
ПП-ДБ направиха нещо като опит за официално публично оповестяване на своите предложения за промени в Конституцията.
Бих могъл кратко и ясно да заявя, че това, което чух, е едно НИЩО. Едно правно нищо. Гротеска.
Тези хора днес предлагат промени в Конституцията, които могат да бъдат направени САМО ОТ ВЕЛИКО НАРОДНО СЪБРАНИЕ. Безсмислено е в такъв случай да навлизам в детайлите по конкретните им предложения. Нали⁉️
Днешната заявка, че тези промени ще са най-важният приоритет в работата на сегашното Народно събрание, е меко казано нелепа. Особено на фона на икономическата, социална, политическа и конституционна криза.
А относно въпроса за националния ни празник, моята позиция е също ясна: единствено резултатът от референдум по темата би бил легитимно и справедливо решение за промяна или не промяна на 3 март като национален празник. Народът да заяви волята си!", завършва поста си бившият обвинител номер едно на България.
Още от Закон и ред
Независими прокурори учредиха първото ново професионално сдружение от близо 30 години
За председател беше избран прокурорът от Районна прокуратура – Перник Георги Балков, който беше и заместник-министър на правосъдието в служебния кабинет с министър Андрей Янкулов.
ЕС ще разполага от неделя с правомощия да прилага знаковия си закон за изкуствения интелект
Новите правила забраняват използването на AI за предиктивна полицейска дейност, системи за разпознаване на емоции на работното място или в училищата, както и AI, който манипулира човешкото поведение
Симона Пейчева: Съдействам на разследването за смъртта на Владимир Янков, не се укривам
"Моля всички медии да се въздържат от разпространяване на неверни твърдения и внушения, които засягат не само моето име, но и близките ми"