16 Януари, 2026

Иван Гешев: ДАНС да извърши пълна проверка на цялата приватизация

Иван Гешев:  ДАНС да извърши пълна проверка на цялата приватизация

Главният прокурор Иван Гешев е възложил на ДАНС да извърши пълна проверка на целия приватизационен процес и на последващия контрол от отговарящите за това министерства, агенции и пр. държавни ведомства.

От съобщение на прокуратурата разбираме, че проверката трябва да е на всички приватизационни сделки, плащанията по тях, независимо от вида платежни средства, на всички предприети действия по следприватизационния надзор. ДАНС следва да установи събрани ли са предвидените в приватизационните договори неустойки, лихви, обезщетения и банкови гаранции, в случай на тяхното частично или цялостно неизпълнение. В това число следва да се установи извършени ли са действия по разваляне на приватизационните договори, в случай на тяхното неизпълнение.

Проверяващите трябва да установят как е била водена цялата документация по текущия следприватизационен контрол, извършвани ли са проверки по изпълнение на приватизационните договори и била ли е актуализирана своевременно информацията в публичните регистри.

В обхвата на проверката трябва да бъде извършен анализ на одитните доклади на Сметната палата и какви действия са били предприети по изпълнението на дадените указания.

Сподели:

Коментари (0)

Синът на бизнесмена Атанас Бобоков - Божидар, е задържан с пакет дрога, в неадекватно състояние

Синът на бизнесмена Атанас Бобоков - Божидар, е задържан с пакет дрога, в неадекватно състояние

Божидар Бобоков стана публично известен, когато на 1 декември беше арестуван за участие в безредиците в центъра на столицата.

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Първи пред комисията трябваше да застане следователят Бойко Атанасов, но той не се яви. Бяха изслушани Десислава Пиронева, Димитър Беличев, Ивайло Илиев, Михаела Райдовска, Пламен Петков и Светлана Шопова.

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Седем кандидати подадоха документи за участие в процедурата по избора на български представител в европейската прокуратура