18 Януари, 2026

Иван Гешев: Превърнахме записването с телефони в национален спорт

Иван Гешев: Превърнахме записването с телефони в национален спорт

Иван Гешев

Софийска градска прокуратура (СГП) се е самосезирала и ще извърши проверка на последния скандален запис с гласа на премиера, разпространен преди дни в някои медии. Това съобщи в Пловдив главният прокурор Иван Гешев, предаде БГНЕС. Гешев съобщи, че проверката ще бъде в две направления и трябва да установи дали става въпрос за използване на незаконни СРС-та или за монтаж на запис. Преценката какви действия ще се извършат ще каже прокурор от СГП.

Моето лично мнение, не като главен прокурор, а като човек, е, че превърнахме записването с телефони в някакъв национален спорт. В последните 20 години генерираме само скандали, с които даваме изключително лош сигнал към европейските партньори, но най-вече към българските граждани, посочи Иван Гешев.

Обвинител номер едно бе категоричен, че законът трябва да се спазва от всеки. Главният прокурор каза още, че наблюдаващите прокурори ще проверят дали Васил Божков е дисидент и дали е започнал от „Магурата” като дисидент. Това е негово твърдение, прокуратурата е длъжна да проверява всички, отбеляза Гешев. По повод отправени към него заплахи, главният прокурор отговори с думите, че който го е страх от вълци, не ходи в гората.
Сподели:

Коментари (0)

Велислава Делчева: Не съм търсена от Радев за поста на служебен премиер

Велислава Делчева: Не съм търсена от Радев за поста на служебен премиер

През последните месеци е попадала на случаи, в които търговци не са спазили закона за еврото.

Силви Кирилов: Пикът на грипа се очаква в края на месеца, едва ли ще се стигне до национална епидемия

Силви Кирилов: Пикът на грипа се очаква в края на месеца, едва ли ще се стигне до национална епидемия

Според него децата са най-уязвими към този грипен щам, тъй като имунната им система "няма компетенцията", която има тази на възрастния човек. От грипа обаче са застрашени и хората над 65-годишна възраст.

Премръзнал щъркел потърси убежище в параклис край Бургас

Премръзнал щъркел потърси убежище в параклис край Бургас

Спасителите го намерили вторачен в иконата на София, Вяра, Надежда и Любов.